DOMINACJA UDOKUMENTOWANA BRAMKAMI

Czwartoligowcy nie zamierzają zwalniać tempa i ponownie zwyciężają w sparingu. W sobotnie popołudnie spotkali się na murawie z zespołem Polonii Pasłęk i nie pozostawili na przeciwniku suchej nitki.

Z uwagi na grę wewnętrzną pierwszego zespołu Olimpii, trener Szymon Waga ponownie nie mógł liczyć na wszystkich zawodników, lecz nie przekreśliło to szans jego drużyny na korzystny wynik w starciu z Polonią. Braki uzupełnił kilkoma młodymi zawodnikami na co dzień występującymi w kategorii Juniora Młodszego i jak się później okazało wcale nie był to zły ruch kadrowy.

To było bardzo jednostronne widowisko, które po pierwszych 45 minutach zakończyło się dwubramkowym prowadzeniem Związkowych. Bardziej doświadczeni piłkarze Polonii Pasłęk tego dnia byli bardzo słabo dysponowani i nie byli w stanie zdobyć choćby jednej bramki. Na ich nieszczęście w drugiej odsłonie obejrzeli jeszcze 4 kolejne trafienia, a całe spotkanie zakończyło się ich porażką 6:0.

Mieliśmy ograniczone pole manewru z uwagi na grę wewnętrzną pierwszego zespołu. Wynik oczywiście nie jest najważniejszy, ale cieszy fakt, że zaprezentowaliśmy się dobrze i nie było przestojów w grze. Dobrze również zaprezentowali się juniorzy młodsi, który pojawili się na boisku w drugiej połowie.

– krótko podsumował trener Szymon Waga.

Kolejnym na liście sparingpartnerów jest czwartoligowy Jaguar Gdańsk. Spotkanie zostało zaplanowane na najbliższą sobotę (22.02) o godzinie 16:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

ZKS Olimpia II Elbląg 6:0 (2:0) Polonia Pasłęk

bramki: Oskar Kordykiewicz x2, Bartosz Mączkowski x2, Dawid Mazurek, Maksymilian Kukałowicz

Lista sparingów zespołu rezerw:

25 styczeń: vs Agat Jegłownik (klasa A, grupa: Warmińsko-Mazurska II) – wygrana 2:0
1 luty: vs Żuławy Nowy Dwór Gdański (klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II) – wygrana 2:1
8 luty: vs Zatoka Braniewo (forBET IV liga) – wygrana 5:4
15 luty: vs Polonia Pasłęk (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II) – wygrana 6:0
22 luty: vs Jaguar Gdańsk (IV liga, grupa: Pomorska)
29 luty: vs Powiśle Dzierzgoń (IV liga, grupa: Pomorska)
7 marzec: vs Powiśle II Dzierzgoń (klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II)
14 marzec: vs Polonia Pasłęk (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)
21 marzec: vs Barkas Tolkmicko (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)