Menu Zamknij

DKS grał do końca

Olimpia II była bardzo blisko przerwania znakomitej serii DKS-u bez przegranej, ale piłkarze z Dobrego Miasta rzutem na taśmę wyrównali i tym samym mecz zakończył się podziałem punktów.

Pierwsza połowa mało ciekawa. Sytuacji niewiele, obie drużyny nie zaproponowały niczego w ofensywie. Wobec tego można skupić się na innych aspektach. Przede wszystkim cieszy powrót Marcina Czernisa, którego przez wiele miesięcy nie oglądaliśmy ze względu na poważną kontuzję. Miejmy nadzieję, że wszystko co złe już za pomocnikiem Olimpii i systematyczna gra stanie się faktem.

W drużynie Olimpii II oglądaliśmy również Patryka Jakubczyka, kolejnego rekonwalescenta. Co prawda pomocnik zagrał już przed tygodniem w meczu z Motorem Lubawa, dostał również kilka minut w sobotnim (27 maja) meczu II ligi z KKS-em Kalisz, ale są to powolne kroki ku pełnemu obciążeniu.

U przeciwników oglądaliśmy inne znajome twarze. Mowa o Mariuszu Buciu oraz Arielu Szymonowiczu. Pierwszy z wymienionych zagrał nawet osiem meczów na szczeblu centralnym w II lidze, drugi jest bramkarzem, zaliczał mecze w IV lidze, w pierwszej drużynie nie zadebiutował.

Gole w tym meczu padały w drugiej połowie. Prowadziła Olimpia II. W 50. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Adam Rychter. Potem każda z drużyn miała swoje okazje, być może DKS nawet groźniejsze, w końcu po jednej z nich trafili piłką w słupek. Wydawało się, że Olimpia II będzie pierwszą drużyną, która przerwie znakomitą serię bez porażki DKS-u, ale ostatecznie goście udowodnili, że póki piłka w grze warto walczyć. W doliczonym czasie z rzutu wolnego przymierzył Jakub Chojnowski i remis stał się faktem.

Kolejne mecze Olimpii II:

01 maja: Tęcza Biskupiec – Olimpia II
11 maja: Jeziorak Iława – Olimpia II
19 maja: Olimpia II – Rominta Gołdap

Olimpia II – DKS Dobre Miasto 1:1 (0:0)

1:0 – Rychter (50’)
1:1 – Chojnowski (90’)

Olimpia II: Olbryś – Bartoś, Tobojka, Czernis, Jakubczyk, Piróg, Wierzba, Rychter, Kasprzykowski, Łaszak, Ruciński.

Ponadto zagrali: Sznajder, Czapliński, Furmański, Łąpieś, Sanocki, Dziurdzia.