Menu Zamknij

DANOWSKI WRACA NA A8

Po trzech latach nieobecności wychowanek powraca na Agrykola 8 i ponownie będzie reprezentował żółto-biało-niebieskie barwy. Bartosz Danowski (24 lata) związuje się z Olimpią Elbląg roczną umową z opcją przedłużenia. Witamy w domu!

Bartosz Danowski urodził się w Gdańsku, gdzie przez 4 lata występował w akademii Lechii Gdańsk oraz drużynie rezerw, jednak swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie w klubie z A8:

Zaczynałem w Olimpii, ale później nie było grupy dla zawodników urodzonych w 1997 roku. Pamiętam, że trenowaliśmy z o dwa lata starszymi kolegami, a potem powstał rocznik ‘97 w Concordii Elbląg i tam wielu z nas się przeniosło. Nie mniej jednak, to właśnie Olimpia jest moim pierwszym klubem.

Kibice z pewnością pamiętają występy Danowskiego latach 2016-2018 (57 meczów i 1 gol), gdy szkoleniowcem był wówczas Adam Boros. Środkowy pomocnik był wtedy podstawowym zawodnikiem Związkowych:

Były to bardzo fajnie spędzone dwa lata pod okiem trenera Borosa. Dobrze rozumieliśmy się też w szatni. Mało brakowało, abyśmy powalczyli o coś więcej, a gdyby funkcjonowały te same przepisy co dziś, to gralibyśmy z 6. miejsca w barażach. Do dziś pamiętam decydujący mecz z ŁKS-em Łódź na Agrykola 8, ale niestety skończyło się to naszą wysoką porażką (0:5) i jednocześnie końcem marzeń o wyższe cele.

Nowy nabytek Olimpii będzie występował z numerem #16 na koszulce. Życzymy samych (u)Danych występów, powodzenia! 😉