Menu Zamknij

CZWARTY SPARING REZERW

Zespół Karola Przybyły od początku stycznia szlifuje formę przed startującą w marcu rundą wiosenną forBET IV Ligi. Na tym etapie mają za sobą cztery mecze kontrolne i nie jest to nawet półmetek harmonogramu przygotowań.


Zanim jeszcze młodzi piłkarze Olimpii wybiegli na pełnowymiarowe boisko, musieli dokończyć eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu. Jak się okazało była to ostatnia faza, w której uczestniczyli, a więcej o tej przygodzie można przeczytać tutaj.

Zaplanowane na 22 stycznia dwa mecze sparingowe doszły do skutku tylko połowicznie. Grający na co dzień na szczeblu okręgowym zespół Unii Susz z powodu braków kadrowych nie mógł zjawić się w Elblągu, dlatego Olimpijczycy rozegrali jedno spotkanie z zaprzyjaźnionym Dębem Kadyny. Bramek padło dużo, a najczęściej ze zdobyczy cieszyli się Dominik Kozera (cztery bramki) oraz Bartłomiej Gorzycki (trzy trafienia).

Kolejny sparing rezerw nie był wcześniej zaplanowany, jednak trener Karol Przybyła skorzystał z możliwości przetestowania swoich zawodników na tle Constractu Lubawa. Tego dnia warunki atmosferyczne mówiąc delikatnie nie ułatwiały gry w piłkę, a sam mecz finalnie zakończył się remisem 1:1. Jedyną bramkę dla Olimpii zdobył Fabian Żygielewicz.

W minioną sobotę, zaraz po meczu pierwszego zespołu Olimpii ze Stolemem Gniewino, odbyła się gra kontrolna rezerw z celującym w awans do ligi okręgowej Agatem Jegłownik. Było to kolejne spotkanie, w którym z dobrej strony pokazał się Bartłomiej Gorzycki. Młody zawodnik powtórzył wyczyn z przed dwóch tygodni i ponownie zapisał na swoim koncie hattricka. Oprócz niego na listę strzelców wpisywali się dwukrotnie Dawid Wierzba i Kacper Olesiński, a po jednym trafieniu zanotowali Jakub Branecki i Konrad Żebrowski.

Czwarta gra kontrolna oznaczała spotkanie z LKS-em Żuławy, który po rundzie jesiennej zajmuje 6. miejsce w grupie II klasy okręgowej. Więcej o przebiegu meczu opowiedział nam trener Karol Przybyła:

Mimo, że spotkanie przebiegało pod nasze dyktando, nie przełożyło się to na tworzenie sytuacji bramkowych. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, a jedyną wartą odnotowania sytuacją było uderzenie z rzutu wolnego Adriana Szantyra. Po zmianie stron goście wyszli z kontrą i oddając pierwszy strzał w meczu pokonali naszego bramkarza. Kolejne dwie bramki straciliśmy po rzutach karnych i dopiero wtedy zaczęliśmy kreować sytuacje. Kontakt z rywalem złapaliśmy poprzez dobrze wykonany rzut rożny, a kolejną bramkę zdobył Adrian Szantyr, który chwile wcześniej pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Niestety na wyrównanie stanu rywalizacji nie starczyło nam czasu.

 

W sparingach dotychczas wystąpili: Ariel Szymonowicz, Jan Lechowid, Dawid Wierzba, Patryk Baranowski, Paweł Mazurek, Kacper Łaszak, Bartosz Leszczyński, Norbert Berdyczko, Mikołaj Kowalczyk, Paweł Kazimierowski, Kacper Olesiński, Konrad Łabecki, Łukasz Pokrywka, Krzysztof Płaza, Bartłomiej Gorzycki, Adrian Szantyr, Dawid Winiarski, Konrad Żebrowski, Fabian Żygielewicz, Dominik Kozera, Bartosz Mowczyn, Jakub Branecki,

 


Harmonogram gier sparingowych:

 • 22.01 (sobota) – Olimpia II Elbląg vs Unia Susz (ul. Skrzydlata 1a, 13:00) – odwołany
 • 22.01 (sobota) – Olimpia II Elbląg 19:0 Dąb Kadyny (ul. Skrzydlata 1a, 15:00)
 • 01.02 (wtorek) – Olimpia II Elbląg 1:1 KS Constract Lubawa (ul. Skrzydlata 1a)
 • 05.02 (sobota) – Olimpia II Elbląg 9:0 Agat Jegłownik (ul. Skrzydlata 1a, 14:00)
 • 09.02 (środa) – Olimpia II Elbląg 2:3 LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański (ul. Skrzydlata 1a, 19:45)
 • 12.02 (sobota) – Olimpia II Elbląg vs Powiśle Dzierzgoń (ul. Skrzydlata 1a, 14:00)
 • 16.02 (środa) – Olimpia II Elbląg vs Tęcza Miłomłyn (ul. Skrzydlata 1a, 20:00)
 • 19.02 (sobota) – Olimpia II Elbląg vs Zatoka Braniewo (ul. Skrzydlata 1a, 14:00)
 • 23.02 (środa) – Olimpia II Elbląg vs Mady Ostaszewo (ul. Skrzydlata 1a, 18:00)
 • 26.02 (sobota) – Olimpia II Elbląg vs Polonia Pasłęk (ul. Skrzydlata 1a, 14:00)
 • 02.03 (środa) – Olimpia II Elbląg vs Olimpia Elbląg rocznik 2005 (ul. Skrzydlata 1a, 19:45)
 • 05.03 (sobota) – Olimpia II Elbląg vs Motor Lubawa (miejsce i godzina do ustalenia)
 • 12.03 (sobota) – Olimpia II Elbląg vs Huragan Morąg (ul. Skrzydlata 1a, 14:00)
 • 19-20.03 – START RUNDY WIOSENNEJ FORBET IV LIGI