Menu Zamknij

CZWARTĄ LIGĘ CZAS ZACZĄĆ (portEl.pl)

W ubiegłym tygodniu piłkarze pierwszej drużyny Olimpii zakończyli sezon. W sobotę rozgrywki w sezonie 2020/21 zaczną ich młodsi koledzy z czwartoligowych rezerw żółto-biało-niebieskich. W pierwszej kolejce zmierzą sie z Zatoką Braniewo.

To będzie już trzeci sezon młodych rezerw Olimpii Elbląg na piątym szczeblu rozgrywkowym. Pierwszym rywalem będzie Zatoka Braniewo, z którą Olimpijczycy zmierzą się na wyjeździe.

W tym momencie warto cofnąć się do 29 sierpnia 2018 r. W swoim debiutanckim sezonie w IV lidze rezerwy pierwszy raz zmierzyły się z Zatoką w… drugiej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Olimpijczycy wygrali wówczas 3:1 i z perspektywy czasu jest to jedynie statystyczny fakt. Ale warto zwrócić uwagę na skład żółto-biało-niebieskich z tamtego spotkania: Rutkowski (83′ Prociw) – Kuczyński, Krasa, Zaleski (75′ Bloch), Bucio (71′ Misztal), Mazurek, Wierzba, Kordykiewicz (71′ Milanowski), Bradtke (46′ Ziewiec), Nesterowicz (46′ Bonin), Kulesz (59′ Tomaszewski). „Rzut oka” pokazuje jaką drogę pokonali niektórzy z tych piłkarzy. Klaudiusz Krasa – dziś podstawowy młodzieżowiec w drugoligowej Olimpii, kilku jego kolegów dostało szansę pokazania się w II lidze w zakończonym już sezonie.

Kilku piłkarzy, którzy w ubiegłym sezonie grali w II lidze jest zgłoszonych do kadry rezerw. Nie wiadomo jednak czy zagrają, czy trener Karol Przybyła wypuści ich na boisko, czy też da odpocząć po dość wyczerpujących ostatnich dwóch miesiącach na trzecim szczeblu rozgrywek. Kadra rezerw jest stosunkowo szeroka, ale większości zawodników brakuje ogrania wśród seniorów.

A Zatoka Braniewo może być w tym sezonie nieobliczalna. Drużyna ma w zasadzie nowego szkoleniowca – Adama Borosa jeszcze w ubiegłym sezonie zastąpił Piotr Zając, z którym kiedyś razem prowadzili pierwszą drużynę Olimpii w II lidze. Nowy trener przejął Zatokę w przerwie zimowej ubiegłego sezonu, ale IV liga nie wystartowała po wybuchu pandemii i mecz z rezerwami Olimpii będzie dla Piotra Zająca debiutem w roli szkoleniowca Zatoki w oficjalnym meczu. Obie drużyny zmierzyły się już w okresie przygotowawczym przed nadchodzącym sezonem. Górą byli podopieczni Piotra Zająca, którzy wygrali 3:0.

W letnim okresie transferowym Zatokę wzmocnił m.in. Oskar Rynkowski, który w ubiegłym sezonie występował w Sokole Ostróda, aktualnym beniaminku II ligi) i Sebastian Tomczuk z trzecioligowej Concordii Elbląg. Do zespołu z Braniewa przyszli też Mateusz Brzozowski, Mateusz Gruz, Mateusz Siwko (wszyscy z Olimpii Elbląg), Bartosz Drewek z Powiśla Dzierzgoń, Marcin Sawicki z Concordii Elbląg i Tomasz Wojtkiewicz z Polonii Pasłęk. Razem „ośmiu asów z talii trenera Piotra Zająca” – jak wzmocnienia określono na profilu Zatoki na Facebooku.

Celem Zatoki jest w tym sezonie spokojne utrzymanie się w IV lidze.

Dla Olimpii priorytetem jest ogranie młodych piłkarzy w rozgrywkach seniorskich. O sytuacji w zespole Karola Przybyły przed nowym sezonem pisaliśmy tutaj i tutaj.

Pewną ciekawostką jest fakt, że od niedawna Olimpia i Zatoka są klubami partnerskimi.

Zatoka Braniewo vs Olimpia II Elbląg – 1 sierpnia, godz. 13:00.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialny ZKS Olimpia Elbląg

SM