Menu Zamknij

Czas na rewanż!

Przed nami trzeci z rzędu wyjazdowy mecz Olimpijczyków. Z dwóch poprzednich wrócili z kompletem punktów, dzięki czemu rundę jesienną zakończyli w strefie barażowej. Czy jutro, podczas meczu z Górnikiem w Polkowicach uda się podtrzymać świetną, wyjazdową dyspozycję drużyny Przemysława Gomułki? Czy jutro zrewanżujemy się Zielono-Czarnym za porażkę z pierwszej kolejki obecnego sezonu? Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Polkowicach zaplanowano na godz. 13:00.

Górnik Polkowice to jeden z trzech spadkowiczów z Fortuna 1. Ligi. Obecne rozgrywki na ławce trenerskiej rozpoczął trener Szymon Szydełko, niezadowalające wyniki sprawiły jednak, że już w połowie września jego miejsce zajął dobrze znany kibicom w Elblągu – Tomasz Grzegorczyk, który dowodził Żółto-biało-niebieskimi przez cały sezon 2021/2022. Po jego zakończeniu zdecydował się wdać w romans z 1-ligową Resovią Rzeszów, ta przygoda jednak nie trwała długo. Bilans drużyny pod jego wodzą był bardzo słaby – w 10. meczach odniósł tylko jedno zwycięstwo, cztery razy remisował i pięć razy przegrywał. Seria słabych występów Sovii poskutkowała pożegnaniem się włodarzy z Rzeszowa z trenerem, którego miejsce zajął Mirosław Hajdo. Tym samym po niespełna kilku miesiącach trener Grzegorczyk ponownie zawitał na drugoligowy poziom.

Czy możemy zatem mówić o meczu z podtekstami? Poniekąd na pewno. Pamiętajmy jednak, że obecna kadra Związkowych została solidnie przemeblowana przez Przemysława Gomułkę i ma coraz mniej wspólnego z tą, którą miał do dyspozycji Tomasz Grzegorczyk. Aktualny trzon zespołu w połowie stanowią „nowe twarze”, zakontraktowane przed startem obecnego sezonu. Czy znajomość warsztatu szkoleniowca z Polkowic będzie miała wpływ na przebieg jutrzejszego starcia? Nie zapominajmy o tym, że tacy zawodnicy jak Witan, Piekarski, Sarnowski, Czernis czy Senkevich po wspólnie przepracowanym roku dobrze znają metodykę pracy byłego trenera.

Zespół Górnika na tle pozostałych spadkowiczów ( Stomilu i Jastrzębia ) prezentuje się najsłabiej. W rozegranych do tej pory 17. kolejkach polkowiczanie zainkasowali 21. punktów na co złożyło się sześć zwycięstw, trzy remisy i osiem porażek. W tym czasie Zielono-czarni zdobyli 19 bramek, przy 22 straconych. Najlepszym strzelcem w talii Tomasza Grzegorczyka jest Abdallah Hafez, autor pięciu trafień, w tym jednego przeciwko Olimpii w pierwszej kolejce gier.

Nie zagrają:

W jutrzejszym meczu Przemysław Gomułka nie będzie mógł skorzystać z usług Patryka Jakubczyka i Marcela Stefaniaka. Obaj zawodnicy pauzują za nadmiar żółtych kartek.


Ostatnie 5. spotkań Górnika:

2022-10-29 – 17. kolejka

Górnik Polkowice 2:1 Garbarnia Kraków ( Karmelita, Hafez)

2022-10-21 – 16. kolejka

Polonia Warszawa 3:0 Górnik Polkowice

2022-10-15 – 15. kolejka

Górnik Polkowice 3:0 Zagłębie II Lubin ( 2x Piech, Kiebzak)

2022-10-8 – 14. kolejka

Kotwica Kołobrzeg 1:0 Górnik Polkowice

2022-10-8 – 13. kolejka

Górnik Polkowice 0:1 Radunia Stężyca


Historyczny bilans spotkań: 

7 spotkań: 2 remisy, 5 zwycięstw Górnika

Bilans bramkowy 15:7 dla Górnika  

Transmisję z tego spotkania obejrzysz na platformie WP Pilot! 


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: