Menu Zamknij

CLJ U-15: OSTATNI MECZ W CLJ

Runda jesienna w Centralnej Lidze Juniorów powoli dobiega końca, jednak emocji wciąż nie brakuje. W ostatnim meczu trampkarze Olimpii Elbląg zmierzą się w Warszawie z Legią.

Centralne rozgrywki są podzielone na dwie fazy – jesienną i wiosenną. W każdej grupie jest po osiem zespołów, które grają w jednym półroczu mecz i rewanż, co daje 14 kolejek. Jesienią mistrzostwa Polski się nie zdobywa, ale można spaść z ligi i nie grać na wiosnę. W nowym roku do grupy awansują dwie nowe drużyny i granie zaczyna się od zera. Z województwa Warmińsko-Mazurskiego w meczach barażowych o Centralne rozgrywki zagra AS Stomil Olsztyn, który okazał się najlepszy w Ekstraklasie WMZPN.

W grupie A, w której występuje Olimpia, niemal wszystkie rozstrzygnięcia są już znane. Po ostatnim zwycięstwie Jagiellonii Białystok 4:1 nad Escolą Varsovia Warszawa to drużyna z Podlasia została mistrzem ligi jesiennej co wiąże się z gratyfikacją finansową. Z ligą żegnają się AP Talent Białystok oraz Ząbkovia Ząbki. Olimpia na kolejkę przed końcem zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów i wyprzedza UKS SMS Łódź dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich. W ostatniej serii gier żółto-biało-niebiescy zmierzą się z Legią Warszawa, zespół z Łodzi Ząbkovię.

Przed sezonem, Trampkarze Olimpii założyli, że celem na rundę jesienną będzie utrzymanie w stawce i go zrealizowali. Warto podkreślić, że potwierdziło się stare porzekadło „do trzech razy sztuka”, bo drużyna prowadzona przez trenerów Rafała Starzyńskiego i Bohdana Konarzewskiego jest pierwszą w Akademii Piłkarskiej Olimpii, która dokonała tej sztuki. Drużyna potwierdza drzemiący w niej potencjał i kontynuacja przygody w najwyższych rozgrywkach młodzieżowych w Polsce może tylko zaprocentować.

W ostatnim meczu jesieni żółto-biało-niebiescy zmierzą się ze stołeczną Legią, która obecnie zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 24 punktów. W pierwszym meczu rozegranym w Elblągu, Legia wygrała pewnie 5:0.

Legia Warszawa – Olimpia Elbląg w sobotę, 16 listopada, godz. 18.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba