Menu Zamknij

BO LICZY SIĘ SPORT I DOBRA ZABAWA

Na trybunach siedzieli najwierniejsi kibice – rodzice i bliscy. Na boisku pojawiła się piłka, dwie bramki, koledzy i koleżanki z drużyny, rywale. Tak w skrócie przedstawia się sukces na tegoroczny Skrzat Cup, bo sam występ w połączeniu z zabawą był aspektem najważniejszym.

Skrzat Cup stał się imprezą cykliczną, organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Listopadowa edycja odbyła się łącznie w sześciu miastach w naszym województwie. Zawody w Elblągu dla najmłodszych adeptów piłki nożnej – dzieci z roczników 2013, 2014 i młodszych – zorganizowała Olimpia Elbląg.

– Na tym etapie rozwoju dzieci najważniejszym jest, aby czerpały radość z gry w piłkę, z odpowiednim jednak poziomem zaangażowania, walką do końca i z uśmiechem na twarzy. To projekt mający na celu zachęcić do zabawy przy zachowaniu kompatybilności z aktywnością fizycznej.

– poinformował trener Olimpii Tomasz Sambor prowadzący drużynę wraz z Natalią Ostrowską.

Placem gry były trzy boiska w poprzek hali oddzielone tak, aby piłka nie przelatywała po ziemi z boiska na boisko. Liczniejszą grupę oglądaliśmy w roczniku 2013 – łącznie 9 drużyn w tym dwie Olimpii, Concordii oraz Huraganu Morąg, po jednej wystawili El Futbol Elbląg, Zalew Frombork i Młody Piłkarz Morąg. W roczniku 2014 rywalizowały dwie drużyny Olimpii oraz Polonii 2018 Pasłęk, także AMP Futbol Elbląg.

Najważniejszym aspektem była jednak zabawa. Nie prowadzono punktacji za wyniki meczów ani klasyfikacji zdobytych i tym bardziej straconych bramek. Ze zwycięstwa cieszyli się wszyscy uczestnicy, którzy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Ze statystycznego punktu widzenia można jedynie poinformować, że w całych zawodach oglądaliśmy 284 goli.

– Pierwsze tak poważne zawody dla dzieciaków z otoczką turniejową, sędziami, dopingiem, spikerem. Aspekty, które powoli należy wdrażać w rozwój sportowy. Początek przygody, która – mam nadzieję – dla wielu będzie motywacją i zachętą do dalszego trenowania.

– podsumował trener Sambor.

Kolejna edycja Skrzata odbędzie się już w przyszłym roku w weekend 22-23 lutego. Olimpia Elbląg wyraziła już akces organizacji kolejnego turnieju.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

 
qba