Menu Zamknij

BALEWSKI WYPOŻYCZONY DO HURAGANU

Boczny obrońca Olimpii Elbląg rundę wiosenną spędzi na wypożyczeniu w trzecioligowym Huraganie Morąg. W wyniku kontuzji kolana odniesionej w czerwcu ubiegłego roku Michał Balewski jeszcze nie zdołał zameldować się na boisku w tegorocznych rozgrywkach, choć jak sam stwierdza czuje się dobrze i za moment będzie gotowy do walki do skład. Więcej szczegółów o przebytej rehabilitacji oraz planach Balusia na najbliższe tygodnie poznacie w poniższym wywiadzie.

Michał, chciałbym abyś powiedział nam jak się czujesz po przebytej rehabilitacji. Jesteś już gotowy do gry na pełnym obciążeniu?

– Jestem nieco ponad siedem miesięcy od operacji. Chęci do trenowania są, czuje, że wraca szybkość i siła w nodze, jednak przy wolnym biegu czuję, że lekko kuleje. Problem leży bardziej w głowie, nieświadomie lekko odciążam nogę. Myślę, że tydzień, maksymalnie dwa i powinienem trenować już na maksymalnych obrotach.

Niedawno odbyłeś dość długą rozmowę z trenerem Jackiem Trzeciakiem. Możesz powiedzieć nam, co wspólnie ustaliliście?

Rozmawialiśmy na temat mojej sytuacji zdrowotnej, jak i przyszłości. Trener dał mi do zrozumienia, że mnie nie odtrąca, jednak dał do zrozumienia jak ciężko będzie o miejsce w składzie i minuty w 2. Lidze. Razem doszliśmy do wniosku, że najlepszą opcją będzie wypożyczenie, zwłaszcza, że liga już ruszyła, więc ciężko będzie nadrobić to, co straciłem przez nieobecność w okresie przygotowawczym. Doszliśmy do wniosku z trenerem i Prezesem, że wypożyczenie będzie najlepsze dla mojej przyszłości.

A jak ty zapatrujesz się na grę ligę niżej? Dołączasz do zespołu, gdzie czeka na ciebie inny, wypożyczony zawodnik z Olimpii, czyli Mariusz Bucio. Kontaktowaliście się już ze sobą?

Będzie to ciekawe doświadczenie. Pierwszy raz zmieniam klub i wchodzę do nowej szatni. Zaczynam z czystą kartą i liczę, że uda mi się pokazać z jak najlepszej strony. Tak jak tylko usłyszałem, że jest szansa na wypożyczenie, to napisałem i podpytałam Mariusza o parę spraw. Myślę, że obecność znajomego w szatni ułatwi mi zaaklimatyzowanie.


Michał treningi z nowym zespołem rozpocznie 2 marca (wtorek). Umowa wypożyczenia obowiązywać będzie do końca rundy wiosennej sezonu 2020/21.

Życzymy powodzenia oraz udanego debiutu, do zobaczenia!