Menu Zamknij

BALEWSKI NA DŁUŻEJ PRZY A8

Boczny obrońca Olimpii Elbląg – Michał Balewski, złożył podpis pod nowym kontraktem. Wychowanek Akademii związał się z klubem umową obowiązującą do końca czerwca 2021 roku.

Urodzony w Pasłęku defensor, od rundy wiosennej sezonu 2017/18 jest nieodzownym elementem linii obrony Związkowych, który od tamtego czasu zdążył uzbierać liczbę 70 występów dla zespołu z Agrykola 8. W tegorocznej kampanii (2. Liga + Puchar Polski) reprezentował żółto-biało-niebieskie barwy w 26 meczach (2099 minut) oraz zanotował na swoim koncie jedną asystę.

Przy okazji podpisywania nowego kontraktu porozmawialiśmy chwilę z Michałem o jego karierze młodzieżowca, aktualnym stanie zdrowia, a także przyszłości w klubie z Elbląga:

Olimpia Elbląg:
– Baluś, po pierwsze gratuluje podpisania nowej umowy. Chyba oboje jesteśmy zgodni co do tezy, że swoją grą zasłużyłeś na takie zaufanie, pomimo faktu, że w przyszłym sezonie zobaczymy Ciebie na boisku dopiero w okolicach lutego przyszłego roku. Negocjacje trwały długo, czy może jednak byłeś zdecydowany od początku, by zostać tutaj?

Michał Balewski:
-Dziękuje. Cieszę się, że zostanę tutaj na kolejny rok, tym bardziej, że tego oczekiwałem. Klub obdarzył mnie zaufaniem w przeciągu 4 lat, więc miło będzie to kontynuować. W tym roku skończył mi się status młodzieżowca i tym bardziej cieszę się, że postanowiono przedłużyć ze mną umowę.

Olimpia Elbląg:
– No właśnie, sezon 2020/21 będzie dla Ciebie pierwszym w roli, nazwijmy to, „dorosłego” piłkarza. Przez ostatnie 3 kampanie zdążyłeś 70-krotnie reprezentować Olimpię Elbląg jako młodzieżowiec. Zapytam w ten sposób: przepis o grze młodzieżowcem ułatwił ci dostęp do pierwszego zespołu, czy nawet jeśli by tego obowiązku nie było, to prędzej czy później przekonałbyś trenera do siebie? Jakie cele stawiasz teraz przed sobą?

Michał Balewski:
– Myślę, że w pewnym sensie pomógł. Przede wszystkim dostałem szansę na sprawdzenie swoich umiejętności. Gdyby nie ten przepis, kto wie może na debiut musiałbym jeszcze trochę poczekać. Teraz chcę przede wszystkim jak najszybciej wrócić do treningów z drużyną i pomóc w walce o ligowe punkty.

Olimpia Elbląg:
– Wczoraj (13.07) przedłużyłeś umowę z Olimpią, a w najbliższy czwartek poddasz się zabiegowi. Powiedz w jakim aktualnie stanie jest twoje kolano i co dokładnie czeka Ciebie w niedalekiej przyszłości? Masz już opracowany plan powrotu?

Michał Balewski:
– Na szczęście „tylko” zerwałem więzadło krzyżowe przednie i obeszło się bez innych uszkodzeń w stawie. Z kolanem jest coraz lepiej. Najprostsze czynności, jak choćby jazda rowerem, nie sprawiają problemu, jednak jeśli chcę grać dalej w piłkę, to operacja jest niezbędna. Po niej będę chciał zacząć rehabilitacje tak szybko, jak to będzie możliwe i liczę na jak najszybszy powrót na boisko.

Olimpia Elbląg:
– W takim razie życzymy Tobie dużo zdrowia oraz bezpiecznego powrotu do gry. Razem z kibicami czekamy na kolejne Twoje występy przy Agrykola 8.

Michał Balewski:
– Dziękuje! Liczę, że na wiosnę znów spotkamy się na boisku.