Menu Zamknij

PODSUMOWANIE WYNIKÓW AKADEMII (WIOSNA 2021)

Sezon 2020/21 można już śmiało uznać za zakończony, a więc możemy przyjrzeć się wynikom, jakie osiągnęły młodzieżowe zespoły Akademii Olimpii Elbląg oraz wspólnie z trenerami podsumować ich osiągnięcia.

ROCZNIK 2013 (TOMASZ SAMBOR, MICHAŁ RESSEL)

F1 ŻAK

W tym roku trenowaliśmy trzy razy w tygodniu. Jeżeli chodzi o okres zimowy, odbywały się również dodatkowe zajęcia kształcące postawę i koordynację pod okiem trenera judo. Od kwietnia przenieśliśmy się na naturalną nawierzchnię, na stadionie przy ulicy Agrykola. Bardzo ważnym momentem w kontekście rozwoju naszych zawodników był podział na grupy. Dzięki temu zauważyliśmy, że treningi są bardziej wydajne, a chłopcy robią postępy w dużo szybszym tempie. W tym okresie skupiliśmy się głównie na elementach prowadzenia i czucia piłki, strzału, rozwijania inteligencji, a także skutecznej postawie w pojedynkach jeden na jednego w ofensywie i defensywie. W tej chwili w naszych grupach trenuje 26 zawodników, przyjmujemy również potencjalnych kandydatów. Trenerów bardzo cieszy frekwencja stojąca na bardzo wysokim poziomie. Udało nam się również odbyć nasz pierwszy mini-obóz. Wybraliśmy się do miejscowości Sztutowo, gdzie mieliśmy idealne warunki do treningu. Chłopcy trenowali na trawie, piasku a także na basenie. W czerwcu zostały wykonane również testy sprawdzające, dzięki którym mamy obraz czy zawodnicy robią progres oraz nad jakimi elementami trzeba dużo bardziej pracować. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania na treningach, turniejach i meczach ligowych.

 


rocznik 2012 (tomasz wiercioch, damian ziemiańczyk)

E1 ORLIK

To był bardzo pracowity sezon. Oprócz ligi Żak sprawdzaliśmy swoje umiejętności w grach kontrolnych z takimi drużynami jak Powiśle Dzierzgoń, AP Polonia Pasłęk, AP Banino, Pomezania Malbork czy Osiczanka Osice. Wzięliśmy udział licznych turniejach organizowanych dla rocznika 2012 zarówno na hali jak i na trawie. Odwiedziliśmy Gedania Cup, startowaliśmy w eliminacjach do Międzynarodowego Turnieju Deyna Cup (1. miejsce i start w wielkim finale), eliminacjach do ogólnopolskiego turnieju Summer Cup w Gdańsku (2. miejsce), a także braliśmy udział w Memoriale im. Bogdana Korzeniowskiego w Pasłęku. Działo się jak zwykle dużo, a do tego odnosiliśmy swoje sukcesy, co nas bardzo cieszy i motywuje do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim podopiecznym oraz ich rodzicom za ten sezon i mamy nadzieję, że w takim samym składzie spotkamy się po wakacjach!

 


ROCZNIK 2011 (ADAM ALBERTOWICZ, MICHAŁ RATAJCZYK)

E1 ORLIK

W roczniku trenuje obecnie 37 zawodników. Jako drużyna cały czas się rozwijamy sportowo, organizacyjnie i piłkarsko. Jesteśmy otwarci na nowych zawodników, także spoza Elbląga, którzy będą w stanie podnieść nasz poziom sportowy. Z wiadomych powodów nie wszystkie założenia trenerskie mogliśmy zrealizować. Nie odbył się zaplanowany zimą obóz piłkarski. Mimo to założone plany treningowe realizowaliśmy w każdej możliwej formie: sparingi, turnieje, spotkania towarzyskie w hali, na boiskach ze sztuczną murawą i naturalną. Rozegraliśmy wiele spotkań, także tych spektakularnych, które dały nam do myślenia i sprowokowały do intensywniejszego działania. Jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z przygotowania zespołu do rozgrywek, mimo trudnego czasu pandemii. Rozegraliśmy szereg meczów towarzyskich z topowymi drużynami przede wszystkim z Wybrzeża, z którymi na co dzień nie mamy możliwości grania. Zawsze podczas tych spotkań pokazywaliśmy się ze wspaniałej strony. Parę spotkań rozegraliśmy także na podwórku lokalnym, w dużej mierze z sukcesami. Oby przyszły sezon (bez pandemii) pozwolił nam rozwinąć nasze umiejętności piłkarskie. Dobrym wstępem będzie szkolenie piłkarskie podczas obozu w Świdwinie.

 


ROCZNIK 2010 (BOHDAN KONARZEWSKI, ANTON KOLOSOV)

D2 Młodzik Grupa 2 – I liga wojewódzka (tabela)

1. miejsce – 6 meczów, 15 punktów (5 W, 0 R, 1 P)
bilans bramkowy 44:14

Zmiana z siedmioosobowej gry w kategorii Orlik do dziewięcioosobowej w Młodzikach spowodowała, że potrzebowaliśmy trochę czasu, aby chłopcy przystosowali się do zmian, jakie wymusiła na nich sytuacja – gra na spalone, większe boisko itp. Musieliśmy przekierować swoje priorytety na inne aspekty doskonalenia sztuki modelowania młodego piłkarza, a więc motoryka, trochę taktyki. Myślę, że udało się to zrobić dosyć płynnie, ale zdajemy sobie również sprawę z naszych uchybień i mankamentów, nad którymi nie możemy zaniechać poprawy. Dużo zaległości można i trzeba poprawić  w przestrzeni technicznej i motorycznej. Efekty w postaci poprawy jakości powinna dać w niedalekiej przyszłości spora konkurencja. Mamy też nadzieję, że ci, którzy w tej chwili jeszcze ustępują najlepszym, szybko doskoczą do nich dzięki pracy i otoczeniu, w jakim muszą się zmagać. Uważam też, że duża liczba wartościowych sparingpartnerów (Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Lech Poznań itp.) pomaga w osiąganiu piku umiejętności piłkarskich.

 


rocznik 2009 (mACIEJ szpila, tOMASZ gapski)

D2 Młodzik Grupa 2 – Ekstraklasa (TABELA)

3. miejsce – 10 meczów, 20 punktów (6 W, 2 R, 2 P)
bilans bramkowy 25:6

Za nami intensywny sezon rozgrywkowy. Uważamy, że był to bardzo dobrze przepracowany czas. Nasi zawodnicy byli zaangażowani w treningi, co przełożyło się na ich dynamiczny rozwój. W rozgrywkach ligowych zaprezentowaliśmy się znakomicie kończąc sezon na 3. miejscu. Skupiliśmy się przede wszystkim na wypracowaniu swojego stylu gry oraz rozwoju naszych graczy. Wszyscy nasi zawodnicy brali udział w meczach ligowych i wszyscy zapracowali na końcowy sukces. Każdy z zawodników miał szansę zaprezentować swoje umiejętności na różnych pozycjach. Dla przykładu Jakub Zieliński grał jako wahadłowy, środkowy pomocnik, środkowy obrońca oraz napastnik. Rotacja pozycji ukierunkowana na dynamiczny rozwój zawodników spowodowała, że podczas rozgrywek ligowych aż 10 zawodników wpisywało się na listę strzelców. W lidze byliśmy zespołem, który zdobył najwięcej bramek oraz stracił ich najmniej. Oprócz rozgrywek ligowych wzięliśmy również udział w dwóch turniejach. Na turnieju Ostróda CUP mieliśmy szansę zmierzyć się z czołówką polskich akademii piłkarskich. Na ich tle zaprezentowaliśmy się dobrze, co świadczy o dużym potencjale naszej grupy. Na turnieju Piłkarski OLIMP zagraliśmy przeciwko rok starszym kolegom. Tutaj również należą się ogromne brawa dla naszego zespołu, ponieważ mimo różnicy w warunkach fizyczny świetnie sobie radziliśmy. W przyszłym roku planujemy wystartować jednocześnie w dwóch ligach, tak aby nasi zawodnicy mogli zaliczyć jeszcze więcej minut na boisku, co istotnie wpłynie na ich rozwój.

 


rocznik 2008 (kONRAD wasilewski, sEBASTIAN cierlicki)

D1 Młodzik Grupa 2 – Ekstraklasa (TABELA)

4. miejsce – 10 meczów, 15 punktów (4 W, 3 R, 3 P)
bilans bramkowy 17:14

Był to dla nas bardzo pracowity sezon. Skupialiśmy się głównie na doskonaleniu umiejętności indywidualnych, ale z racji tego, że był to ostatni sezon gry na skróconym boisku po 9, wprowadzaliśmy także sporo elementów taktycznych. Mam nadzieję, że ułatwi nam to wejście w grę po 11. Przez cały sezon staraliśmy się pracować nad swego rodzaju własnym stylem gry. Grać dużo piłką, kreować sytuacje i być na boisku nieustępliwym. Wiemy, że przed nami bardzo dużo pracy, ale wydaje mi się, że idziemy w dobrym kierunku. Chciałbym chłopcom pogratulować zaangażowania i oczywiście poczynionych postępów. Rozwój tych młodych zawodników daje nam trenerom największą satysfakcję. Oczywiście w piłce nożnej liczą się też wyniki, ale przede wszystkim to sama gra ma sprawiać przyjemność. Przy zaangażowaniu i ciężkiej pracy, z czasem przyjdą coraz lepsze rezultaty i sukcesy. Teraz przed nami kilka tygodni odpoczynku, a potem obozem w Szczecinku zaczynamy mocno w pracować przed nowym sezonem.

 


rocznik 2007 (rAFAŁ starzyński)

C2 Trampkarz – Ekstraklasa (TABELA)

3. miejsce – 8 meczów, 18 punktów (6 W, 0 R, 2 P)
bilans bramkowy 34:10

Pierwszy rok pracy z rocznikiem 2007 za mną, w związku z tym kilka zdań moich obserwacji: początek pracy, to intensywne próby poszerzenia kadry zespołu, która była niestety bardzo niewielka. Udało się ją powiększyć z 12 zawodników do 19, co uważam za największy nasz sukces, ale ten proces absolutnie nie został zakończony i cały czas trwa. Na tę chwilę mamy już dwóch potwierdzonych zawodników z zewnątrz, którzy w następnym sezonie wzmocnią naszą kadrę. W tym roku pracy dążyłem również do poprawienia szeroko rozumianej organizacji funkcjonowania drużyny, to znaczy wyglądu zespołu, zachowania zespołu i poszczególnych jednostek na boisku, ale także poza nim, co przy dużym wsparciu rodziców udało się zrealizować. W mojej ocenie drużyna zrobiła również duży progres, jeśli mówimy o organizacji gry. Zaczyna ona mieć swój styl, co zauważają trenerzy innych zespołów, z którymi mamy okazję się mierzyć w lidze. Ma to związek z bardzo dobrą frekwencją na zajęciach treningowych i dużym zaangażowaniem jakie udało mi się wpoić zawodnikom. Dużo pracy jeszcze przed nami, ale sporo też już wykonaliśmy. Teraz udajemy się na lipcowy odpoczynek i od sierpnia wracamy do zajęć doskonalić swoje umiejętności.

 


ROCZNIK 2006 (PRZEMYSŁAW MARUSA)

C1 Trampkarz – Ekstraklasa (TABELA)

2. miejsce – 9 meczów, 19 punktów (6 W, 1 R, 2 P)
bilans bramkowy 32:11

Mój zespół zajął drugie miejsce w województwie, a kluczem do mistrzostwa było zwycięstwo w Olsztynie nad drużyną Żuri, które wymknęło się nam w ostatniej minucie meczu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego sukcesu, choć myślę, że każdy w zespole czuje lekki niedosyt, bo najwyższy cel był w naszym zasięgu. Cieszy indywidualny postęp poszczególnych zawodników, czego dowodem jest powołanie Doriana Tomankiewicza na konsultacje Reprezentacji Polski U-15. Małymi krokami wchodzimy w dorosłą piłkę. Najbliższe trzy lata dadzą odpowiedź, którzy z chłopców będą w stanie osiągnąć poziom mistrzowski, czego każdemu z nich z osobna życzę.

 


ROCZNIK 2005 (Władysław Obrębski)

B1 Junior Młodszy – Ekstraklasa (TABELA)

1. miejsce – 10 meczów, 25 punktów (8 W, 1 R, 1 P)
bilans bramkowy 36:11

Centralna Liga Juniorów U-17 – baraże
mecz #1: Jagiellonia Białystok 6:1 Olimpia Elbląg
mecz #2: Olimpia Elbląg 1:4 Jagiellonia Białystok

W rundzie wiosennej zespół bardzo mocno pracował nad poprawą jakości w systemie 1-4-3-3 w działaniach defensywnych i ofensywnych. Skupiliśmy się na poprawie gry w pressingu niskim, współpracy z poszczególnymi liniami, odpowiednim przesuwaniu i asekuracją. Dużą część tego okresu drużyna poświęciła na doskonaleniu ataku szybkiego oraz schematów rozegrania piłki. Efekty naszej pracy były widoczne w drugiej części rundy wiosennej, podczas której zespół zdecydowanie stracił mniej goli i zdobył ich więcej. Cały okres zawodnicy ciężko pracowali nad poprawą jakości gry zespołowej i podniesieniem swoich indywidualnych umiejętności techniczno-taktycznych.

 


ROCZNIK 2004 (ADAM URBANOWICZ)

A1 Junior – I liga wojewódzka (TABELA)

3. miejsce – 9 meczów, 19 punktów, 6 W, 1 R, 2 P
bilans bramkowy 35:3

Muszę przyznać, że chłopcy zrobili mega robotę. Walczyli aż na trzech frontach: w lidze Juniora Młodszego (mistrzostwo województwa), w forBET IV Lidze (7. miejsce) oraz w lidze Juniora Starszego (3. miejsce), a do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa w barażach o Centralną Ligę Juniorów U-17. Dzięki ich dobrej postawie niektórzy z zawodników na pewno otrzymają szansę jeszcze bardziej regularnej gry na poziomie seniorskim, a także rozpoczęcia zajęć z pierwszym zespołem Olimpii Elbląg.