Menu Zamknij

AKADEMIA NA OBOZACH

Wakacje wciąż trwają, ale nie oznaczają one przerwy w działaniu naszej Akademii. Kilka roczników przebywa aktualnie na obozach, a więc zobaczmy co u nich słychać!

ROCZNIK 2012
(TOMASZ WIERCIOCH)

Grupa ma już za sobą tygodniowy obóz w Sztutowie, gdzie codziennie odbywała piłkarskie treningi nie tylko na boisku, ale także na plaży. Oprócz tego chłopcy korzystali z zajęć na basenie, które przeplatane były z ćwiczeniami z elementami motoryki oraz konkursami technicznymi. Nie zabrakło kąpieli w morzu, zajęć integracyjnych oraz wspólnego ogniska, na które zostali zaproszeni również rodzice, co dodatkowo scementowało całą drużynę.

Podczas obozu mieliśmy bardzo dobre warunki do treningu, a także regeneracji i wypoczynku. Powoli wdrażamy się w nowe ustawienie w kategorii Orlika Młodszego. Wszyscy chłopcy brali udział w treningach i wszystkich zajęciach z dużym zaangażowaniem.

– mówił trener Tomasz Wiercioch.

Oczywiście na tym nie kończy się czas przygotowań do nowego sezonu. W minionym tygodniu rocznik 2012 rozegrał dwie gry kontrolne – w piątek z FC Wrocław na boisku w Stegnie, a w sobotę z zespołem Lechii Gdańsk na boisku przeciwnika. Obydwu spotkaniom przyświecała wesoła atmosfera, a na koniec nie zabrakło wspólnych zdjęć grupowych.


ROCZNIK 2007 i 2008
(RAFAŁ STARZYŃSKI, KONRAD WASILEWSKI I SEBASTIAN CIERLICKI)

Dwie drużyny trampkarza przebywają obecnie na obozie sportowym w Szczecinku, gdzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. W obozie uczestniczy 41 zawodników pod opieką czterech trenerów. Olimpijczycy trenują dwa razy dziennie na dobrej jakości boiskach trawiastych. Na półmetku zgrupowania obydwa zespoły mają za sobą dwie gry kontrolne ze Stolemem Gniewino oraz z Chemikiem Bydgoszcz.

Ze Stolemem Gniewino sparingi obu zespołów przebiegały bardzo podobnie, to znaczy w pierwszej połowie mecze były bardzo wyrównane i zakończyły się bezbramkowym remisem,  ale już w drugiej połowie po wielu zmianach nasi przeciwnicy mieli zdecydowaną przewagę. Rocznik 2007 przegrał 0:5, rocznik 2008 1:3. W drugich grach kontrolnych rocznik 2007 wygrał 3:0, ale przebieg meczu był taki, jak ze Stolemem Gniewino, czyli pierwsza połowa dobra, a druga już niestety nie. Rocznik 2008 przegrał natomiast z Chemikiem 0:7, ale nie zapominajmy, że Ci chłopcy dopiero uczą się gry po 11. Przed nami jeszcze trzy dni zajęć treningowych, w których będziemy chcieli nauczyć się jak najwięcej, a potem wykorzystywać to w rozgrywkach ligowych.

– podsumował trener Rafał Starzyński.

1 Komentarz

  1. Мила

    Szymon Jarek zostal powolany na jesienny turnus Akademii Mlodych Orlow dla zawodnikow z rocznika 2006. 40 graczy z calej Polski trenowac bedzie w Pruszkowie od 4 do 8 listopada. Zaproszenie do naszego klubu wplynelo na pismie podpisanym przez prezesa PZPN Zbigniewa Bonka i sekretarza generalnego PZPN Macieja Sawickiego. Oprocz Szymka na zgrupowanie powolani zostali: Olivier Obara (AP 21 Krakow), Blazej Rusilowicz (AP Jagiellonia Bialystok), Lukasz Tomala (AP Macieja Murawskiego Zielona Gora), Sebastian Cebula (BKS Lublin), Kacper Bogusiewicz (Fundacja Kujawsko-Pomorskich AP JSS Torun), Jakub Skowronski (GKS GieKSa Katowice), Tymon Sobek (GKS Piast Gliwice), Filip Wolski (KKP Korona Kielce), Michal Gurgul, Mateusz Medrala, Kajetan Nowak, Patryk Olejnik, Nikodem Stachowicz, Mikolaj Tudruj (wszyscy KKS Lech Poznan), Kacper Sobierajski (KS Stadion Slaski Chorzow), Kajetan Pysz, Aleksander Mickielewicz (obaj Legia Warszawa), Jakub Grzejszczak (MLKS Widok Skierniewice), Igor Kuchta (Motor Lublin), Szymon Paradowski, Mateusz Sitek (obaj MUKS CWZS Bydgoszcz), Alan Dziura (OKS Odra Opole), Axel Holewinski, Dawid Wlodarczyk (obaj Pogon Szczecin), Antoni Elwart (SI Arka Gdynia), Oskar Tomczyk (SSM Wisla Plock), Radoslaw Brud (Stal Rzeszow), Karol Borys, Bartosz Kosiba (obaj Slask Wroclaw), Fryderyk Misztal (UKS Lotos Gdansk), Jakub Krzyzanowski, Adam Pieniadz, Jakub Stepak (Wisla Krakow), Bartosz Borkowski, Oskar Drozdzik, Kacper Kaczmarek, Michal Matys, Mateusz Skoczylas (wszyscy Zaglebie Lubin), Mateusz Glowinski (ZKS Olimpia Elblag).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *