Menu Zamknij

AKADEMIA NA OBOZACH (II)

Kontynuujemy nasz mini-cykl sprawozdań z obozów sportowych, na których przebywają młodzieżowe grupy Akademii Olimpii Elbląg. Dzisiaj zerkamy na roczniki 2015, 2012, 2011, 2010 oraz 2006.

2015
(tomasz wiercioch)

Chłopcy uczestniczyli w dodatkowych treningach piłki nożnej oraz zajęciach ogólnorozwojowych na obiektach naszego miasta. W planie nie zabrakło wizyty w kinie, zajęć na basenie, konkursów sprawnościowych oraz testów wiedzy.

Nasz rocznik w tym tygodniu zdobywał cenne doświadczenie nie tylko na boisku, ale także w codziennym życiu młodego piłkarza. Spędziliśmy mnóstwo czasu na wspólnej zabawie i integracji w rożnej formie, a wszyscy spisali się na medal!

– mówił trener Wiercioch.

[ngg src=”galleries” ids=”95″ display=”basic_slideshow”]

ROCZNIK 2012
(TOMASZ WIERCIOCH, DAMIAN ZIEMIAŃCZYK)

W piątek 13-ego grała nie tylko pierwsza drużyna Olimpii Elbląg, ale także nasi przyszli piłkarze z rocznika 2012. Pomimo tropikalnych upałów zespół zmierzył się w grze kontrolnej z Młodym Jeziorakiem Iława, podczas której nie brakowało składnych akcji oraz goli.

Kolejny przeciwnik w trakcie przygotowań do nowego sezonu pokazał się z bardzo dobrej strony. Mecz był wyrównany, a my jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy chłopców. Dalej ciężko trenujemy i czekamy na kolejne turnieje i gry.

– podsumowali trenerzy.


rocznik 2011 oraz 2010
(adam albertowicz, michał ratajczyk oraz bohdan konarzewski, anton kolosov)

Dwa roczniki mają za sobą bardzo dobrze spożytkowany czas na obozie w Świdninie. Przez blisko tydzień oba zespoły przygotowywały się do nowego sezonu, ale o tym wszystkim szczegółowo opowiedział nam trener Adam Albertowicz:

Zgodnie z założeniami mogliśmy zrealizować nasze plany treningowe, dzięki bardzo dobrej bazie treningowej. Także pogoda okazała się dla nas bardzo łaskawa. Codziennie odbywały się 4 treningi, począwszy od rozruchu porannego, następnie 2 treningi stricte doskonalące taktykę i technikę, a na zakończenie późnowieczorne rozgrywki halowe doskonalące poznane i utrwalane elementy gry. Nasi chłopcy często mierzyli się z kolegami ze starszego rocznika, niekiedy im ulegaliśmy, niekiedy udało się dorównywać, ale jako ekipa Olimpii tworzyliśmy zawsze zgrany team, ponieważ w Świdwinie nie byliśmy sami.

Mieliśmy parokrotną szansę na weryfikację swoich umiejętności piłkarskich z zawodnikami Pogoni Prawobrzeże Szczecin (rocz. 2010 i 2011), którzy w równoległym terminie szkolili swoje umiejętności na tych samych obiektach w Świdwinie. We wszystkich spotkaniach, za każdym razem oba szczecińskie roczniki odniosły z naszymi chłopakami wysoką porażkę.

Ale to nie wszystko! Okazało się, że nasi chłopcy mają tyle energii, że nie tylko piłka i z nią związane przedsięwzięcia są ważne (choć, jak twierdzą najważniejsze). Po treningach nikt nie chciał odpoczywać (a program wyjazdu był bogaty!). Chłopcy bawili się w Aqua Parku, rywalizowali jak wilki podczas wizyty na kręglach i w grze w bilard. Dla odprężenia, luzowania emocji i przede wszystkim zacieśnienia więzi zawodniczych zorganizowaliśmy ognisko integracyjne na terenie naszego obiektu, gdzie chyba wszystkie buzie były uśmiechnięte, a na pewno najedzone. Niektórzy zawodnicy podczas organizowanych w tym czasie konkursów zaimponowali talentami z różnych dziedzin. Spacery po miasteczku, lody, słodkie chwile – to tylko dodatek do tego, co działo się w Świdwinie. Zakończenie obozu uczciliśmy degustując pizzę z renomowanej świdwińskiej pizzerii. Z pewnością po tym wyjeździe pozostaną miłe wspomnienia.

Zrealizowaliśmy założenia treningowe, połączyliśmy aktywny wysiłek z umiarkowaną rekreacją ruchową, zastosowaliśmy relaks interdyscyplinarny oraz zintegrowaliśmy się zespołowo. Fundamentalne cele zostały osiągnięte!

[ngg src=”galleries” ids=”96″ display=”basic_slideshow”]

ROCZNIK 2006
(PRZEMYSŁAW MARUSA)

W niedzielę (8 sierpnia) zawodnicy rocznika 2006 zameldowali się w Olsztynie na zgrupowaniu sportowym. Głównym tematem obozu było poznanie systemu gry 1-3-5-2, a w zgrupowaniu uczestniczyło 19 zawodników, którzy byli poddawani 2-3 treningom dziennie. Oprócz treningów piłkarskich młodzi zawodnicy mieli również zajęcia teoretyczne z zagadnień taktyki gry, właściwego żywienia i suplementacji, a czas wolny spędzali nad jeziorem, na basenie, a także grając w kręgle lub bilard.

W grach kontrolnych zmierzyli się m.in. ze Stomilem Olsztyn i wygrali ten pojedynek 6:2 (bramki: Wojciech Groszyk, Marcel Prystupa, Borys Duda, Filip Sznajder, Jan Piróg, Adrian Czapliński), a także z MUKS CWSZ Zawisza Bydgoszcz i tutaj także padł bardzo wysoki wynik na korzyść Związkowych, bo aż 5:0 (bramki: Jan Piróg x2, Maciej Kulikowski, Maciej Tobojka, Dorian Tomankiewicz).

Przeddzień wyjazdu chłopcy sprawdzą swoje umiejętności na tle drużyny Orkana Sochaczew, a także zespołu seniorów FC Dajtki.