AKADEMIA: GRA W CLJ PRZYNOSI DOBRE EFEKTY

Nowi przeciwnicy, nowe wyzwanie i ten sam zachwyt. Podopieczni trenerów Rafała Starzyńskiego i Bohdana Konarzewskiego przyzwyczaili nas do tego, że swoją grą nie przynoszą wstydu i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w meczach przeciwko drużynom z Kowna oraz Grudziądza.

W ubiegłą niedzielę (15.12) nasi trampkarze sprawdzili swoje umiejętności w trzech meczach towarzyskich zorganizowanych dzięki uprzejmości Miasta Elbląg, które wsparło finansowo oraz zostało współorganizatorem imprezy. Z zaproszenia udziału w test-meczach skorzystały kluby Olimpii Grudziądz oraz Be1 NFA Kowno.

W pierwszym meczu przeciwnik okazał się najbardziej wymagający, ale bardzo dobra gra Olimpii sprawiła, że do przerwy prowadzili 1:0. Niestety w drugiej połowie po roszadach personalnych młodzi piłkarze dali się zepchnąć do defensywy, a goście dwukrotnie wykorzystując stałe fragmenty gry wyszli na prowadzenie. Do tego dołożyli jeszcze jedną bramkę, która ostatecznie zamknęła wynik spotkania. Mimo porażki zespół pokazał się ze świetnej strony, grając bardzo szybko oraz na dużej intensywności.

ZKS Olimpia Elbląg (2005) 1:3 Be1 NFA Kowno (2004/2005)

Bramki:
Mateusz Głowiński (17min) / asysta Szymon Grączewski

W drugim meczu, kiedy przeciwnikiem byli chłopcy z Kowna reprezentujący rocznik 2005 oraz 2006, wyraźna przewaga stała po stronie Olimpii i to oni nadawali ton wydarzeniom na boisku. Poprzeczka nie zawisła już tak wysoko, jak w poprzednim spotkaniu, czego efektem było 5 strzelonych bramek i pełny komfort w kreowaniu sytuacji.

ZKS Olimpia Elbląg (2005) 5:1 Be1 NFA Kowno (2005/2006)

Bramki:
Jan Piróg, Filip Sznajder, Alan Dziurdzia, zawodnik testowany #2

W trzecim meczu z imienniczką z Grudziądza przewaga Związkowych również nie podlegała żadnej dyskusji. Od początku spotkania narzucili swoje warunki gry i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W początkowym okresie pojedynek był w miarę wyrównany, ale z każdą minutą przewaga elblążan rosła. W przekroju całego spotkania Olimpia Elbląg była zdecydowanie lepsza, co wskazuje wynik spotkania.

ZKS Olimpia Elbląg (2005) 7:1 Olimpia Grudziądz (2005)