Menu Zamknij

GRALI JUNIORZY I TRAMPKARZE (20.03)

fot. Olimpia Elbląg rocznik 2008

Akademia wraca do gry o ligowe punkty. Zapraszamy na pierwszy w 2022 roku raport z piłkarskich boisk, na których gościły młodzieżowe zespoły Akademii Olimpii Elbląg. Znajdziecie tutaj wyniki, strzelców bramek, zdjęcia, a także aktualną tabelę dla poszczególnych roczników (po kliknięciu w kategorię).


ROCZNIK 2008
(KONRAD WASILEWSKI, PATRYK SZYMIK)

 

1. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)
NIEDZIELA, 20 MARCA, GODZINA 12:00

ZKS Olimpia Elbląg 4:2 UKS Rona 03 Ełk

1:0 – 7′ – Igor Wilczek
2:1 – 28′ – Patryk Klonowski
3:1 – 57′ – Aleksander Krupiński
4:1 – 62′ – Igor Wilczek

Pomimo nerwowego początku, dość szybko wyszliśmy na prowadzenie. W 7 minucie Igor Wilczek pięknym strzałem pokonał bramkarza gości. Kolejne minuty to nasza optyczna przewaga. Staramy się utrzymywać przy piłce i dyktować warunki na boisku. Jednak goście byli bardzo dobrze zorganizowani w defensywie i nie dopuszczali nas do sytuacji strzeleckich. Niestety nie uniknęliśmy błędów. Kilka złych wyborów, trochę niedokładności i drużyna z Ełku miała swoje okazje, głównie po stałych fragmentach. W 21 minucie po rzucie wolnym piłka spada w nasze pole karne, najszybciej znalazł się przy niej zawodnik Rony i mocnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Po chwili mogliśmy przegrywać 1-2, ale w sytuacji sam na sam świetną interwencją popisał się Marcin Kossakowski. Po chwili to jednak my cieszymy się z drugiej bramki. Bardzo przytomnie pod bramką gości zachował się Patryk Klonowski i strzelił na 2-1.

Początek drugiej połowy należał do gości. Gra toczyła się głownie na naszej połowie, mieliśmy problemy z przeniesieniem jej pod bramkę przeciwnika. Po kilku minutach nasza gra stała się bardziej uporządkowana i zaczęliśmy ponownie przejmować inicjatywę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 57 minucie bardzo ładną akcję lewą stroną wykończył Olek Krupiński i było 3-1. 5 minut później swoją drugą bramkę w meczu zdobył Igor Wilczek i tym samym podwyższył wynik na 4-1. Końcówka to dość otwarta gra z obu stron, w efekcie obie drużyny miały kilka sytuacji bramkowych. Jednak tylko jedna z nich przyniosła bramkę, w doliczonym czasie goście z Ełku zdobyli bramkę na 4-2.

Podsumowując, po całkiem dobrym meczu odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Co do gry, to mieliśmy bardzo fajne fragmenty, w których zdecydowanie przeważaliśmy. Widać było, że chłopcy starali się realizować w meczu to nad czym pracujemy na treningach. Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów i mieliśmy kilka słabszych momentów. Będziemy jednak ciężko trenować by zdarzały się jak najrzadziej. Zwycięstwo w pierwszym meczu bardzo cieszy, wierzymy że będzie ono dodatkową motywacją do pracy!

Następny mecz: GKS LZS Wikielec vs ZKS Olimpia Elbląg (27.03, godzina 13:30)


ROCZNIK 2005
(WŁADYSŁAW OBRĘBSKI)

 

1. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY (EKSTRAKLASA)
NIEDZIELA, 20 marca, GODZINA 10:00

SMP Żuri Olsztyn 0:5 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 39′ – Bartosz Leszczyński
0:2 – 51′ – Wojciech Stróżewski
0:3 – 53′ – Alan Dziurdzia
0:4 – 60′ – Szymon Szopiński
0:5 – 69′ – Alan Dziurdzia

Następny mecz: ZKS Olimpia Elbląg vs UKS Mały Jeziorak Iława (27.03, godzina 13:00)