Menu Zamknij

AGRYKOLA PRZYJMIE LIDERA

Na starcie z liderem kibice zawsze ostrzą zęby. Żółto-biało-niebiescy w niedzielę, 13 października, zagrają z Górnikiem Łęczna, ale mimo spoglądania na resztę stawki z najwyższej możliwej lokaty, Olimpia czuje się w obecnym sezonie jak dzieci w wesołym miasteczku z karnetem na wszystkie atrakcje. Podopieczni trenera Noconia nie mają strachu przed nikim, sukcesywnie to udowadniają, ale jakie będzie ostateczne samopoczucie po niedzielnym meczu okaże się po 90. minutowej jeździe na najciekawiej zapowiadającym się rollercoasterze nadchodzącej 13. serii gier II ligi.

Pompatyczności wydarzeniu dodaje fakt, że spotkanie będzie transmitowane przez telewizję publiczną. Wspomnienia z dotychczas rozegranych meczów na antenach TVP Olimpia ma głównie pozytywne. Takich okazji było 5. Żółto-biało-niebiescy na oczach kibiców w całym kraju pokonywali kolejno: Motor Lublin, ŁKS Łódź, Elanę Toruń i Resovię Rzeszów, ale zwycięską tendencję przełamał Znicz Pruszków, 8 września, wygrywając w Elblągu 2:1. Przy okazji przypominamy, że mecz ze Stalą Rzeszów (niedziela, 27 października, przy A8) również będzie transmitowany na kanałach telewizji publicznej.

W niedzielne popołudnie – pierwszy gwizdek o 13.05 – liczymy na kawał dobrej piłki, bo dojdzie do meczu czołowych drużyn II ligi. Dla Olimpii będzie to powrót na Agrykola po dwutygodniowej przerwie związanej z meczami wyjazdowymi. Olimpia zdobyła 3 punkty wygrywając 1:0 z Pogonią Siedlce i przegrywając 1:2 z Błękitnymi Stargard.

– Chcemy, aby Agrykola była naszym atutem, bez względu na fakt, że przyjeżdża lider II ligi. Życzyłbym sobie, a w szczególności drużynie, żeby kibice w dużej części zapełnili stadion i byli naszym 12 zawodnikiem – podzielił się spostrzeżeniami Kamil Wenger.

Górnik ostatni raz przy A8 gościł 6 kwietnia bieżącego roku i nie został przyjęty gościnnie, w sensie sportowym. Przegrana 2:0 oznacza wyrównanie się bilansu historycznego. Obie drużyny wygrywały dwukrotnie, obie na własnych boiskach. W sezonie 2011/12 Górnik na Lubelszczyźnie wygrał 2:0 po dwóch golach Prejuce Nakoulmy, w rundzie jesiennej ubiegłej kampanii zielono-czarni pokonali Olimpię 2:1 (Kolosov). Żółto-biało-niebiescy w Elblągu wygrywali dotychczas: 1:0 po bramce Bartosza Iwana w sezonie 2011/12 oraz w ostatniej próbie, 6 kwietnia, 2:0 po golach Michała Kuczałka i Krzysztofa Zaremby.

– Nastroje w drużynie są dobre, bo wyniki zawsze budują atmosferę. Mamy w końcu pełny mikrocykl, także mieliśmy czas na odpoczynek oraz na odpowiednią pracę przed meczem z liderem. – dodał stoper Olimpii.

W kwestii raportu medycznego nie docierają złe informacje. Poza Kiełtyką i Rozumowskim wszyscy zawodnicy są zdrowi, nie narzekają na urazy.

 

Olimpia Elbląg – Górnik Łęczna w niedzielę, 13 października, godz. 13:05. Transmisja na żywo w programie TVP3, internecie oraz aplikacji mobilnej TVP Sport.

 
Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba