Menu Zamknij

59. PLEBISCYT GAZETY OLSZTYŃSKIEJ. PIŁKARZE OLIMPII WŚRÓD NOMINOWANYCH

Czterech zawodników naszego klubu zostało nominowanych przez Gazetę Olsztyńską w kategoriach Złota „dziesiątka” oraz Piłkarz Roku. 59. Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2019 roku odbędzie się 22 lutego w hotelu Marina Club.

Wśród kandydatów do Złotej „dziesiątki” znaleźli się:

  • Tomasz Lewandowski (go.sp.37)
  • Sebastian Madejski (go.sp.38)
  • Damian Szuprytowski (go.sp.83)

Nominowani w kategorii Piłkarz Roku to:

  • Damian Szuprytowski (go.pr.83)
  • Dawid Wierzba (go.pr.75)

Ponadto podczas gali zostanie wyłoniony Najpopularniejszy Klub Sportowy. Spośród wyróżnionych zespołów znalazła się także drużyna Olimpii Elbląg (go.ks.74).

Głosy na zawodników oraz cały zespół można oddawać za pomocą wiadomości SMS na numer 7248 (koszt 2,46zł brutto), w treści wpisując przypisany poszczególnym pozycjom kod (opisany wyżej w nawiasach). Głosowanie potrwa do 7 lutego.

W naszym plebiscycie wybieramy najpopularniejszych, a nie najlepszych sportowców, bowiem trudno jest ocenić, a wręcz jest to niemożliwe, który sukces lub medal jest ważniejszy. No może poza olimpijskim, ale akurat 2019 rok olimpijski nie był, więc takim sukcesem nie możemy się pochwalić. Swoją drogą ta olimpijska posucha trwa już prawie 20 lat, bo ostatnim sportowcem z warmińsko-mazurskiego klubu, który stanął na olimpijskim podium, był kajakarz Adam Seroczyński (Sydney, 2000 rok).

Wracając jednak do plebiscytu, to wybieramy najpopularniejszych sportowców, ale jednak podstawowym kryterium powinny być sukcesy, a nie miła aparycja lub zgrabna sylwetka.

źródło: www.sport.wm.pl