Wysoka porażka z Widzewem

Drugie spotkanie naszej młodzieży w Centralnej Lidze Juniorów U-17 i niestety druga porażka. Młodzi piłkarze zmierzyli się z wymagającym rywalem, na boisku przy ul. Skrzydlatej, jakim był Widzew Łódź. Przyjezdni zdobyli aż siedem bramek, będąc zespołem przewyższającym naszą ekipę.

Mecz rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem, bo zablokowana była trasa z Gdańska do Elbląga, która jechali zawodnicy Widzewa. Na początku już łodzianie zdobyli gola z rzutu karnego, gdy w 10 minucie trafił Marcel Winciorek. Później goście kontynuowali dominację na murawie, zamieniając większość ataków na gole. Trafiali z pola karnego oraz z daleka. W pierwszych 45 minutach zrobili to aż pięć razy. Olimpia mogła strzelić honorową bramkę, ale rzutu karnego nie wykorzystał jednak Kacper Ozga, trafiając futbolówką w słupek.

Druga część wyglądała lepiej, ale i tak zakończyła się dwoma kolejnymi bramkami dla Widzewa. W 81 i 90 minucie. Nasi muszą szukać punktów z innymi rywalami. Akademia z Łodzi była zbyt wymagająca.

Olimpia Elbląg – Widzew Łódź 0:7 (0:5)

0:1 – Winciorek 10’, 0:2 – Jędraszczyk 12’, 0:3 – Jędraszczyk 23, 0:4 – Chałat 30’, 0:5 – Tomasik 43’, 0:6 – Juskiewicz 81, 0:7 – Prokopiak 90’.

Skład: Maziarz – Wilczek (55’ Sojko), Sas, Michoń (76’ Kulig), Turowski (72’ Waleriański), Małczyński (55’ Maziuk), Marucha (62’ Rutkowski), Pruszowski (72’ Bąk), Konon, Miałdun, Ozga (81’ Pasternak).