Menu Zamknij

Pucharowe derby dla Olsztyna

Mimo ambitnej postawy i wzmocnień z pierwszej drużyny, Olimpia III Elbląg przegrała przy Agrykola z trzecioligowym Stomilem Olsztyn 1:3 (0:1), w 1/16 finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Na boisku rywal był jednak do pokonania.

Przyjezdni szybko zdobyli gola. W 15 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Adam Paliwoda i głową skierował piłkę do bramki. Olimpia odgryzała się kilkoma zrywami, ale strzały z dystansu były niecelne, lub brakowało wykorzystania błędów bramkarza.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu gospodarzy. W 61 minucie Kacper Łaszak wykorzystał przedłużenie piłki po wrzutce Radosława Stępnia z narożnika boiska i głową wyrównał. Natomiast po chwili sprokurował rzut karny, gdy wślizgiem i niestety ręką, zablokował dośrodkowanie w szesnastce elblążan. Tamaz Babunadze dał prowadzenie gościom. Olimpia atakowała, Radosław Stępień trafił, po rykoszecie, w poprzeczkę z rzutu wolnego. Potem kolejne akcje jednak nie dały efektów. Wynik ustalił, po nieprzepisowym zagraniu w polu karnym, Mateusz Jońca.

Olimpia III Elbląg – Stomil Olsztyn 1:3 (0:1)

0:1 – Paliwoda 15;, 1:1 – Łaszak 61′, 1:2 – Babunadze 70 – k., 1:3 – Jońca 90′ – k.

Skład: Tułowiecki – Piróg, Koziełło, Stępień, Tiahlo, Kryński (67′ Jasiński), Berdyczko, Dzierzkiewicz (67′ Łabecki), Yatsenko (46′ Furmański), Łaszak (86′ Prystupa), Sikora.