Porażka „trójki” z Pasłękiem

W drugim meczu w Klasie Okręgowej, Olimpia III Elbląg przegrała na boisku przy ul. Skrzydlatej z Polonią Pasłęk 1:3 (0:2). Gospodarze zbyt szybko dali sobie strzelić dwa gole, co utrudniło grę o pierwsze punkty. Rywal, mimo że jest faworytem do awansu, miał niełatwą przeprawę, zwłaszcza w drugiej połowie.

„Trójka” w pierwszej części szybko straciła dwie bramki. W pierwszej groźniejszej sytuacji do siatki, z rzutu wolnego zza pola karnego, trafił Radosław Lenart. Kolejne ataki pasłęczan dały im podwyższenie wyniku. Podanie ze skrzydła w szesnastkę elblążan i Hubert Konczewski nie miał problemu z pokonaniem golkipera. Olimpia miała kilka ataków, ale brakowało naszym konkretów przy bramce Polonii.

Druga część była lepsza w wykonaniu elblążan. Młodzi gracze trzeciego zespołu grali odważniej. Na jej początku Maciej Patalas podał do Konrada Furmańskiego, a ten przelobował golkipera. W kolejnych minutach jednak zabrakło dokładności, a Polonia ustaliła wynik spotkania. Strzał Radosława Lenarta trafił w słupek, a odbita piłkę w bramce umieścił Szymon Cichorek.

Olimpia III Elbląg – Polonia Pasłęk 1:3 (0:2)

0:1 – Lenart 18’, 0:2 – Konczewski 20’, 1:2 – Furmański 51, 1:3 – Cichorek 78’

Skład: Matyjaszczyk – Prystupa, Turulski, Choiński, Łabecki, Patalas, Majewski (73’ Tocha), Kiełpiński (61’ Chojecki), Furmański (61’ Mural), Podkalicki (61’ Hałeła), Dziewirz.