#CLJU17 | Pantery ograły Olimpię

W kolejnym meczu w Centralnej Lidze Juniorów u-17 nasz zespół przegrał przy ul. Skrzydlatej z AKS SMS Łódź 0:4 (0:2). Gospodarze wystąpili bez kilku ważnych zawodników, w tym najlepszego strzelca i bramkarza. Rywal zasłużenie zdobył trzy punkty.

W składzie zespołu trenera Janusza Buczkowskiego zabrakło golkipera Marcina Kossakowskiego czy Marcela Michonia, zdobywcy 6 goli w tym sezonie. Szanse dostali więc inni. Dali z siebie wszystko, ale goście byli drużyną lepszą.

W 8 minucie objęli prowadzenie. Składna akcja w polu karnym i strzał z kilku metrów Marcela Majewskiego był skuteczny. SMS prowadził grę, a elblążanie kilkoma szansami próbowali wykorzystać znalezienie się w okolicach bramki łodzian. Jednak nie zagrozili zbytnio golkiperowi SMS. W 43 minucie kolejna szansa przyjezdnych, akcja środkiem i zwiększona przewaga AKS.

Druga część nie zmieniła zbytnio obrazu spotkania, ale jedna z sytuacji mogła dać gola dla Olimpii. Dawid Waleriański strzelał z szesnastki, natomiast został powstrzymany przez obrońcę. W 79 minucie Rafał Pakulski minął naszego bramkarza i trafił do siatki, a wynik w 85 minucie ustalił strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Aleksander Truszkowski. Olimpia jest ostatnia w tabeli, z dorobkiem 3 punktów w 10 występach.

Olimpia Elbląg – AKS SMS Łódź 0:4 (0:2)

Majewski 8′, 43′, Pakulski 79′, Truszkowski 85′

Olimpia Elbląg: Matyjaszczyk – Wilczek, Kulig, Duło, Turowski (81′ Beczkowski), Kowalczyk (64′ Waleriański, 81′ Tylicki), Małczyński, Pruszowski (75′ Rutkowski), Maziuk (64′ Sojko), Miałdun (81′ Bąk), Piekarczyk