Najwyższe miejsce rezerw od reaktywacji

Młodzież kontra młodzież. Wyłącznie młodzieżowcy z Olimpii kontra Mamry składające się głównie z zawodników o statusie młodzieżowca byli głównymi aktorami w meczu kończącym sezon w forBET IV lidze. Lepsi okazali się elbląscy wychowankowie.

Pierwszą bramkę oglądaliśmy w 14. minucie, prowadziła Olimpia II. Maciej Tobojka dośrodkował z rzutu wolnego idealnie na głowę Filipa Sznajdera, który równie perfekcyjnie oddał strzał głową nie pozostawiając złudzeń Patrykowi Kleczkowskiemu – bramkarzowi gości. Wcześniej Tobojka próbował bezpośrednio z rzutu wolnego, ale bramkarz Mamr ustrzegł swój zespół przed stratą bramki. Później Bartosz Leszczyński był już w polu karnym, już oddał celny strzał, ale bramkarz złapał piłkę do “koszyczka”.

To nie było jednak jednostronne widowisko, Mamry miały swoje okazje. Niewątpliwie najlepszą zmarnował Damian Skołorzyński, który będąc w sytuacji sam na sam z Kossakowskim strzelił nad poprzeczką. Odnotowaliśmy również próbę Jacka Rutkowskiego, ale fenomenalnie na linii bramkowej zachował się bramkarz Olimpii II.

Po zmianie stron Mamry wyszły w pełni naładowane, szybko chciały odrobić straty. Presję jednak wytrzymała Olimpia II, skutecznie rozbijała kolejne próby. W końcu żółto-biało-niebiescy zaczęli się odgrażać, w 60. minucie świetne prostopadłe zagranie do Alana Dziurdzi, który wystawił piłkę Filipowi Sznajderowi i zrobiło się 2:0. Chwilę później jednak konsternacja. Drugą zółtą, w konsekwencji czerwoną ujrzał… Filip Sznajder i gospodarze musieli grać w osłabieniu.

Pozostałe minuty to przewaga gości, co raczej nie dziwiło, bo Olimpia II grała jednego zawodnika mniej. Żółto-biało-niebiescy skutecznie jednak przesuwali, ustawiali się, w momentach zagrożenia blokowali strzały. Ostatecznie więcej bramek nie oglądaliśmy i tym samym zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu stało się faktem.

Wartym odnotowania jest fakt zakończenia kampanii 2023/24 na szóstym miejscu, najlepszym od sezonu 2018/19, w którym reaktywowano rezerwy Olimpii.

W najbliższym czasie zapraszamy na:

• 22 czerwca (sobota) – Olimpia Elbląg vs. Star Starachowice – drugi mecz barażowy o CLJ U-17 (w pierwszym spotkaniu wygrała Olimpia 2:0)
  • 22-23 czerwca – I  Memoriał im. Stanisława Tokarczuka, w którym udział wezmą drużyny z rocznika 2012.  Zawody odbędą się na boisku przy ul. Moniuszki 29. Do naszego miasta przyjadą m.in.: Znicz Pruszków, Pomezania Malbork, Akademia Piłkarska Reissa, Gryf Słupsk, Żuri Olsztyn, Olimpia Grudziądz, Czarni Szczecin, Lechia Gdańsk, Warta Poznań, Gedania Gdańsk oraz Zagłębie Sosnowiec. Na dniach poznamy kolejnych uczestników turnieju.
  • 29 czerwca – sparing pierwszej drużyny: Olimpia vs. Olimpia Grudziądz. Godzinę i miejsce rozegrania meczu podamy w najbliższych dniach.

Olimpia II Elbląg – Mamry Giżycko 2:0 (1:0)

1:0 – Filip Sznajder (14’),
2:0 – Filip Sznajder (60’)

czerwona kartka: Filip Sznajder (64’)

Olimpia II: Kossakowski – Etmański (90’ Choiński), Łaszak, Sznajder, Tobojka (61’ Kulikowski), Czernis, Leszczyński (70’ Łoś), Kasprzykowski, Łąpieś, Sanocki (61’ Kulikowski), Dziurdzia (90’ Ruciński)