Mamy to! Olimpia awansowała do CLJ.

Czekaliśmy na potwierdzenie, że Centralna Liga Juniorów U-17 należy się Olimpii Elbląg i się nie zawiedliśmy. Rewanżowe starcie ze Starem Starachowice zakończyło się remisem i tym samym elbląska drużyna awansowała na poziom centralny.

Pierwsza połowa głównie toczyła się na połowie gości, ale niewyłącznie. Olimpia stworzyła kilka sytuacji, próbowała również zza pola karnego, ale to chyba goście byli bliżsi strzelenia gola. Wśród szans dla żółto-biało-niebieskich warto odnotować strzał Konrada Dzierzkiewicza, również Dawida Czaplińskiego. Najlepszą okazję zapewne oglądaliśmy w 30 minucie, wówczas dośrodkował Ksawery Kościuk, Adam Rychter zgrał do wbiegającego Patryka Sargalskiego i wydawało się, że za chwilę usłyszymy wybuch radości, ale piłka nie została uderzona idealnie i bez problemu interweniował bramkarz gości Bartosz Grunta. Chwilę później przymierzył Ksawery Kościuk, ale Grunta wyciągnął się jak struna i wciąż było 0:0. Star odgryzł się 5 minut później. Filip Rożek był w sytuacji sam na sam z Nikodemem Januszewskim, ale zachowanie bramkarza Olimpii było idealne. Bezbramkowy remis do przerwy.

Na drugie 45. minut drużyna gości wyszła jak wściekły byk. Rzucili się na Olimpię zdając sobie sprawę, że muszą postawić wszystko na jedną kartę chcąc odmienić losy dwumeczu. W 60. minucie dopięli swego, Kacper Matysek sfinalizował zespołową akcję. Żółto-biało-niebiescy odpowiadali akcjami ofensywnymi, po jednej z nich piłka trafiła w poprzeczkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Konrad Dzierzkiewicz, głową uderzył Oliwier Turulski.

Końcowe fragmenty to ataki Staru. Ostatnia akcja meczu to rzut rożny gości, w polu karnym Olimpii znalazł się nawet bramkarz Grunta, ale piłkę przejął Adam Rychter, przebiegł całe boisko i wpakował piłkę do pustej bramki. Ostatnia akcja, ostatni strzał, a po nim ostatni gwizdek oznaczający, że rewanżowy mecz barażowy do CLJ U-17 zakończył się remisem 1:1. Olimpia w pierwszym starciu wygrała 2:0 i tym samym w dwumeczu pokonała Star 3:1.

Olimpia Elbląg – Star Starachowice 1:1 (0:0)

0:1 – Matysek (60’),
1:1 – Rychter (90’)

Olimpia: Januszewski – Rychter, Kryński (86’ Wilczek), Kruczyk (67’ Kiełpiński), Dettlaff, Turulski, Dzierzkiewicz (79’ Podkalicki), Sargalski, Czapliński (86’ Majewski), Kościuk (77’ Marucha), Łabecki