Konfrontacje z KKS-em

W ligowych starciach Olimpia z KKS-em przegrała tylko raz, w listopadzie 2021 r. Ogólnie drużyny rywalizowały dziewięciokrotnie, jedno spotkanie odbyło się w ramach Pucharu Polski w październiku 2022 r.

Pierwszy mecz oprócz wygranej Olimpii 1:0, (gola strzelił Wojciech Zyska po zamieszaniu w polu karnym po wcześniejszym wyrzucie z autu Michała Kiełtyki), może się kojarzyć także z debiutem Andrzeja Witana. Nasz bramkarz, który zaliczył już 104 spotkania (103 ligowe, 1 w Pucharze Polski), w końcowych fragmentach obronił mocny strzał Adriana Łuszkiewicza i w swoim pierwszym oficjalnym występie zachował czyste konto (ogólnie zaliczył 34 czyste konta (33 w II lidze).

Ostatnia ligowa potyczka miała miejsce w kwietniu br. Skazywana na pożarcie Olimpia wyszła na prowadzenie już w 6. minucie. Sytuacja niewinna, rzut z autu na wysokości pola karnego. Grę wznawiał Bartłomiej Mruk, Adam Żak wygrał przebitkę, a Michał Kuczałek strzelił nie dając szans Maciejowi Krakowiakowi. Zrobiło się optymistycznie, zrobiło się 0:1. Szósta bramka w bieżących rozgrywkach obrońcy Olimpii dawała nadzieję, że elblążanie podtrzymają serię bez porażki na boisku rywala w meczach ligowych. – relacjonował portEl.pl.

Olimpia w Kaliszu grała dotychczas cztery ligowe mecze. Ostatnio wygrała, wcześniej trzykrotnie zremisowała. Zdarzyła się również pucharowa potyczka, wówczas KKS wygrał 2:0.

Żółto-biało-niebiescy stanęli wówczas przed szansą wyrównania historycznego osiągnięcia, czyli awans do 1/8 fazy PP. Można przypomnieć, że w sezonie 1976/1977, Olimpia odpadła po meczu z Wisłą Kraków (tracąc bramkę w 103. minucie), ale dojście do wspomnianej 1/8 było najlepszym osiągnięciem w historii występów w Pucharze Polski. Olimpia wystąpiła w składzie: Siewierski, Małkowski, Disterhoft, Smolarek, Kędzia, Kluge, Jahn, Ślęzak (od 46 min. Beger, a od 76 min. Kobylański), Burkhardt, Kierno, Stryganek.