#KlasaOkręgowa: Trzeci zespół bez punktów

Olimpia III Elbląg nadal przegrywa w Klasie Okręgowej. W czwartym meczu ligowych elblążanie przegrali na boisku przy ul. Skrzydlatej ze spadkowiczem Constractem Lubawa 1:4 (1:3). O wyniku mógł zadecydować nieudany początek spotkania, ale rywal pokazał także, że jest zespołem silniejszym fizycznie i bardziej doświadczonym.

Przyjezdni niedawno przegrali baraże o utrzymanie się w ForBet IV lidze. W tej kampanii rozpoczęli od dwóch wyjazdowych porażek i pokonali tylko rezerwy Concordii Elbląg. Jednak w Elblągu wypunktowali miejscowych graczy.

W dwie minuty rywal strzelił dwa gole. Najpierw w 11 Paweł Sagan wycelował z pola karnego, umieszczając piłkę w siatce przy dalszym słupku. Po chwili podwyższył Remigiusz Niedbalski i trzeba było lubawian gonić. Co ciekawe, udało się elblążanom już w 16 minucie, gdy celnym strzałem zza pola karnego popisał się Konrad Furmański. Jednak minutę później skuteczną główką do pustej siatki popisał się Arkadiusz Kuciński.

„Trójka” nie potrafiła zrewanżować się tak skutecznemu Constraktowi, który w zasadzie kontrolował przebieg gry w drugiej części. Oliwier Turulski kilka razy pokazał swoje umiejętności, tak jak przy strzale z rzutu wolnego. W 70 minucie Janus Okuniewski zdołał sprytnym strzałem posłać futbolówkę poza zasięgiem golkipera i ustalił wynik spotkania.

Olimpia III Elbląg – Constract Lubawa 1:4 (1:3)

0:1 – Sagan 11’, 0:2 – Niedbalski 13’, 1:2 – Furmański 16’, 1:3 – Kuciński 17’, 1:4 – Okuniewski 70’.

Skład: Januszkiewicz – Prystupa (72’ Wityczyn), Aniśkowicz, Łabecki, Majewski (77’ Patalas), Podkalicki (77’ Chojecki), Diewirz (60’ Hałeła), Kościuk, Furmański (72’ Choiński), Turulski, Gronkowski (46’ Kulikowski).

8 września Olimpia III Elbląg zagra przy ul. Krakusa z Concordią II Elbląg, początek o godzinie 15:00.