#KlasaOkręgowa | Piątka dla „Trójki” za pierwszą wygraną

Olimpia III Elbląg wygrała pierwszy w tym sezonie mecz w Klasie Okręgowej. Drużyna trenera Tomasza Sambora pokonała Czarnych Rudzienice 5:2 (2:1). W składzie gospodarzy wystąpiło wielu zawodników z czwartoligowych rezerw.

W jedenastce trzeciego zespołu zagrało niewielu piłkarzy z Klasy Okręgowej. Ekipa została wzmocniona w dużej mierze piłkarzami z „dwójki” oraz tymi, którzy pojawiają się w kadrze drugoligowego zespołu.

Efekty były widoczne od początku. W 35 minucie Aleks Kryński popisał się ładnym strzałem z dystansu. Przyjezdni wyrównali w 40 minucie, gdy po rzucie rożnym, piłkę przejął przed polem karnym Przemysław Leśniewski i trafił do siatki. Jednak przed końcem pierwszej połowy Krystian Kiełpiński zamienił na gola korzystną sytuację.

Druga cześć to skuteczna Olimpia. W 54 minucie zagranie w szesnastkę od Konrada Furmańskiego i Alex Aniśkowicz podwyższa wynik. Po kilku minutach Aleks Kryński znalazł przed bramką Krystiana Kiełpińskiego, co zaowocowało czwartym golem. W 75 minucie akcja przyjezdnych. Strzał, Dawid Maziarz powstrzymał rywala, ale dobitka Marcina Karczewskiego była skuteczna. W 77 minucie odpowiedział Alan Dziurdzia. Nasz zawodnik był faulowany kilkanaście metrów od bramki, a po chwili trafił rzutu wolnego.

Olimpia Elbląg – Czarni Rudzienice 5:2 (2:1)

1:0 – Kryński 35′, 1:1 – Leśniewski 40′, 2:1 – Kiełpiński 45′, 3:1 – Aniśkowicz 54′, 4:1 – Kiełpiński 62′, 4:2 – Karczewski 75′, 5:2 – Dziurdzia 77′

Olimpia Elbląg: Maziarz – Leszczyński, Prystupa, Aniśkowicz (81′ Hałeła), Majewski (62′ Kruczyk), Podkalicki (78′ Podkalicki), Dziewirz, Furmański (62′ Dziurdzia), Maziarz, Kryński, Gronkowski (66′ Wityczyn), Kiełpiński.