Menu Zamknij

Elbląska Olimpia lepsza od olsztyneckiej

W drugim spotkaniu rozgrywek Olimpia II Elbląg zmierzyła się z Olimpią w Olsztynku i odniosła pierwsze zwycięstwo ligowe. Podopieczni trenera Przybyły wygrali 2:0.

Jak wiemy, Olimpia Olsztynek utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej na Warmii i Mazurach “rzutem na taśmę”. Obecny sezon forBET IV ligi zaczęli od wysokiej porażki 3:6. Żółto-biało-niebiescy na inaugurację zaprezentowali fenomenalną formę w pierwszej połowie, kiepską w drugiej. Mimo wszystko, chcąc wskazać faworyta spotkania raczej należało postawić na elblążan.

Zabójczymi dla rezultatu okazały się ostatnie fragmenty pierwszej połowy. Najpierw, w 39. minucie, Olimpia II przejęła piłkę po złym dośrodkowaniu zawodnika gospodarzy. Żółto-biało-niebiescy przeprowadzili kontratak zakończony pewnym strzałem Aleksa Kryńskiego. Zawodnik Olimpii II w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i po chwili przyjmował gratulacje za otwarcie wyniku.

Druga bramka padła już w doliczonym czasie pierwszej połowy. Kryński czarował dryblingiem przy linii bocznej, następnej dośrodkował w pole karne, piłka “zatańczyła” w powietrzu, gdy opadła, najprzytomniej zachował się debiutujący w seniorach Igor Koziełło i podwyższył wynik spotkania.

Rzecz jasna Olimpia Olsztynek również miała swoje sytuacje, ale z wszelkimi zagrożeniami poradził sobie Nikodem Januszewski. Kolejną okazją na obejrzenie spotkania Olimpii II będzie spotkanie z DKS-em Dobre Miasto. Mecz w Elblągu, w niedzielę 25 sierpnia, godz. 17:00, na stadionie przy ul. Skrzydlatej.

Olimpia Olsztynek – Olimpia II Elbląg 0:2 (0:2)

0:1 – Kryński (39’)
0:2 – Koziełło (45’+1’)

Olimpia II: Januszewski – Sikora, Sznajder, Koziełło (85‘ Prystupa), Kryński, Berdyczko, Kruczyk (70‘ Furmański), Dettlaff, Dzierzkiewicz (65‘ Kiełpiński), Targalski, Kościuk (55‘ Dziewirz).