#CLJU17: Juniorzy przegrali z Resovią

Nasz kolejny pojedynek w Centralnej Lidze Juniorów u-17 zakończył się trzecia porażką. Olimpia Elbląg nie sprostała przy ul. Skrzydlatej ekipie Resovii Rzeszów, przegrywając 0:5 (0:2). Rywal nie dopuścił elblążan do wielu sytuacji bramkowych i okazał się zespołem po prostu lepszym.

W trzech poprzednich pojedynkach drużyna trenera Janusza Buczkowskiego nie zdobyła punktu. Przyjezdni natomiast uzbierali wtedy dwa remisy i jedną przegraną. Wydawało się, że o pierwsze zdobycze będzie trochę łatwiej, ale goście wykazali się solidna obroną i skutecznym atakiem.

W 18 minucie Kacper Zarczuk otrzymał podanie w pole karne i będąc przed bramką uprzedził obrońcę, dając prowadzenie rzeszowianom. Przez kolejne minuty gospodarze nie zdołali realnie zagrozić bramce Resovii, mimo wielu odważnych ataków. Druga bramka to efekt błędu defensywy. W 40 minucie zawodnik z Rzeszowa nie był jednak na spalonym, ani nie faulował, więc z kilku metrów podwyższył wynik.

Druga część nie była najlepsza w naszym wykonaniu, a Resovia strzelała kolejne gole. W 51 minucie Szymon Rak wepchnął futbolówkę z bliska między słupki. Po kilkunastu minutach w sytuacji sam na sam nie pomylił się Kacper Zarczuk. W końcówce bramkę jeszcze dorzucił Filip Chłopek.

Olimpia Elbląg – Resovia 0:5 (0:2)

0:1 – Zarczuk 18’, 0:2 – Borzęcki 40’, 0:3 – Rak 51’, 0:4 – Zarczuk 69’, 0:5 – Chłopek 83’.

Skład: Kossakowski – Wilczek, Sas (79’ Maziuk), Michoń, Małczyński (60’ Kulig), Marucha (72’ Beczkowski), Pruszowski (60’ Waleriański), Miałdun, Ozga (55’ Kowalczyk), Bąk (55’ Pasternak), Sojko (60’ Rutkowski).

7 września Olimpia zagra w Warszawie z Polonią.