Menu Zamknij

ZWYCIĘSTWO ZE STOMILEM (2005)

Na koniec nierozegranego w pełni sezonu młodzi Olimpijczycy z rocznika 2005 spotkali się na zielonej murawie ze starym dobrym znajomym z Olsztyna. Podopieczni trenerów Starzyńskiego i Obrębskiego nie najlepiej weszli w mecz, jednak z biegiem czasu ich przewaga nad przeciwnikiem zaczęła być coraz bardziej widoczna.

POMECZOWY RAPORT

Na bardzo dobrze przygotowanym boisku w zasadzie tylko w pierwszych 30 minutach mieliśmy problem ze Stomilem, który pierwszą tercję wygrał 2:1. Gołym okiem dało się zauważyć, że nasi zawodnicy są w lekkim kryzysie fizycznym. Brakowało świeżości, szybkości, a momentami chłopcy grali „na zaciągniętym ręcznym”. Podobnie było w meczu z Jaguarem, a jest to efekt pięciu jednostek treningowych oraz meczu sparingowego w weekend. Ani Jaguar, ani Stomil tyle nie trenuje, ale byliśmy tego świadomi, że tak się stanie. W pierwszej części meczu Stomil na naszym tle wyglądał bardzo energetycznie i nie pozwalał nam na dobrą grę.

Po przerwie i przekazaniu kilku wskazówek oraz zmianie połowy boiska (lekko wiał wiatr) nasza gra uległa dużej i zauważalnej poprawie. Efektem tego jest wynik drugiej tercji – 6:0 dla Olimpii. W tym fragmencie meczu, goście nie mieli w zasadzie nic do powiedzenia, słabli w oczach, nie mieli już tej szybkości, a my rozkręcaliśmy się z minuty na minutę.

W ostatniej tercji, po wielu zmianach mecz wyrównał się i padł wynik 2:2, a cały spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 9:4.

Trzeba powiedzieć, że widoczny był u nas brak szybkości, ale wytrzymałość na tle gości pokazaliśmy zdecydowanie lepszą. Z dobrej strony pokazali się w tym meczu nowi zawodnicy, którzy najprawdopodobniej w nowym sezonie będą w naszej drużynie.

– podsumował trener Rafał Starzyński.

ZKS Olimpia Elbląg 9:4 Stomil Olsztyn

Bramki dla Olimpii: Zawodnik testowany x3, Damian Kowalczyk x2, Wojciech Stróżewski, Bartosz Leszczyński, Dawid Olejniczak, Zawodnik testowany.

Skład: Maciej Pawełoszek, Bartosz Leszczyński, Atrur Łąpieś, Filip Kasprzykowski, Mikołaj Sanocki, Tymon Pryczkowski, Szymon Grączewski, Alan Dziurdzia, Dawid Olejniczak, Kacper Łaszak, Filip Sokół.

Z ławki wchodzili: Michał Tyburski, Damian Kowalczyk, Wojciech Stróżewski, Kordian Stolarowicz, Maciej Kruczyński, Szymon Szopiński, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany.