ZA GŁĘBOKA TA ZATOKA (portEl.pl)

Nie udało się czwartoligowym rezerwom Olimpii Elbląg sięgnąć po pierwsze punkty w sezonie. W pierwszym meczu, mimo ambitnej gry, musieli uznać wyższość Zatoki Braniewo.

Już początek dzisiejszego meczu w Braniewie, w którym miejscowa Zatoka podejmowała rezerwy Olimpii Elbląg zwiastował duże emocje. Żółto-biało-niebiescy wyszli w silnym składzie. Trener gości desygnował do gry pozyskanych ostatnio z myślą o II lidze: Michała Ressela, Bartosza Przybysza i Marcina Bawolika. Do tego kilku młodzieżowców z doświadczeniem w II lidze i…

I już w trzeciej minucie Zatoka prowadziła 1:0. Bartosza Przybysza silnym strzałem z dystansu zaskoczył Kamil Graczyk.

Szybko zdobyta bramka nie zdeprymowała elblążan. Starania żółto-biało-niebieskich przyniosły efekt w 19. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Sebastian Milanowski. Piłkarz gości wykorzystał dośrodkowanie Kacpra Filipczyka z lewej strony. Kilka minut później Tomasz Ptak sfaulował w polu karnym Dawida Winiarskiego. Sędzia bramkarza Zatoki ukarał żółtą kartką, a Olimpii przyznał rzut karny. Na 2:1 podwyższył powracający do Olimpii Michał Ressel.

Błyskawiczna zmiana prowadzenia podziałała mobilizująco na piłkarzy gospodarzy. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 2:2. Bramkę dającą remis dał Zatoce Marcin Śniegocki, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kamilu Graczyku w polu karnym Olimpii w końcówce pierwszej połowy.

W drugiej części gry obie drużyny starały się zachować czyste konto. Sztuka ta udała się podopiecznym Piotra Zająca. Bartosz Przybysz skapitulował raz, kiedy musiał uznać wyższość Łukasza Wolaka w 77. minucie. To było prawdziwe wejście smoka: napastnik Zatoki na boisku pojawił się kilka minut wcześniej, wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Szpakowskiego i już po chwili cieszył się ze swojego pierwszego gola w tym sezonie.

Olimpijczycy pozostawili po sobie dobre wrażenie, ale punktów do Elbląga nie przywieźli. Kolejny mecz rozegrają w środę, gdzie na własnym boisku podejmą Polonię Lidzbark Warmiński.

Zatoka Braniewo 3:2 (2:2) ZKS Olimpia II Elbląg

1:0 – Graczyk (3. min.)
1:1 – Milanowski (19. min.)
1:2 – Ressel (23. min., karny)
2:2 – Śniegocki (43. min., karny)
3:2 – Wolak (77. min.)

Olimpia II: Przybysz – Sarnowski, Kazimierowski, Ressel, Bawolik (82′ Szmukała), Mazurek (74′ Czernis), Winiarski (63′ Kozera), K. Filipczyk, Perlejewski, Branecki, Wierzba, Milanowski (80′ Kottlenga)

Zatoka:  Ptak – Lewandowski (46′ Jastrzębski), Korkliniewski, Jakimczuk, Matelski, Śniegocki (55′ Kimso), Wieliczko (74′ Wolak), Rynkowski, Szpakowski, Graczyk, Gruz (78′ Siwko)