PORAŻKA NA KONIEC PRZYGOTOWAŃ

Tylko jedna bramka wystarczyła dziś do odniesienia zwycięstwa i na nieszczęście Olimpii to akurat Sebastian Madejski musiał wyciągać piłkę z bramki. Wzmocnione piłkarzami pierwszego zespołu rezerwy Arki Gdynia pokonały Związkowych po bramce Jakuba Wilczyńskiego.

Formalnie rezerwy Arki to czwartoligowiec, lecz tylko na papierze. Siedmiu zawodników z pierwszej drużyny wzmocniło dziś drugi zespół gdynian, co mogło zwiastować bardzo ciekawy pojedynek. Na boisku oglądaliśmy takie nazwiska jak m.in. Davit Skhirtladze, Santi Samanes czy Frederik Helstrup, którzy nie znaleźli się w kadrze na ligowy mecz Rakowem Częstochowa.

W pierwszej połowie Olimpia została zdominowana przez Arkę na własnej połowie i swoich szans szukała po grze z kontrataku i tutaj swoje przysłowiowe pięć minut miał Michał Balewski, który stanął przed chyba najdogodniejszą okazją do zdobycia gola. Odważnie wbiegł z piłką w pole karne, przełożył ją do lewej nogi czym zmylił obrońców, lecz jego strzał został sparowany przez golkipera na rzut rożny. Oprócz tego odnotować można jeszcze strzały Prytuliaka i Demianiuka, jednak i w tych przypadkach przy finalizacji brakowało precyzji.

Druga odsłona spotkania była już lepsza, jednak nieszczęśliwa, bo w 65. minucie z bramki cieszyła się drużyna przyjezdnych. Z pozoru niegroźna sytuacja zakończyła się wpakowaniem piłki do bramki Madejskiego, a do sieci trafił Wilczyński, który wykazał się intuicją snajperską i dopadł na piątym metrze do bezpańskiej piłki. To była jedyna bramka w tym spotkaniu i jednocześnie ostatnia w sparingach Olimpii przed startującą w przyszły weekend rundą wiosenną.

W niedzielę 1 marca o godzinie 13:05 Związkowi podejmą na wyjeździe Widzew Łódź, a transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi stacja TVP3. Więcej o tym spotkaniu wkrótce na naszej stronie.

ZKS Olimpia Elbląg 0:1 (0:0) Arka II Gdynia
0:1 – Jakub Wilczyński (65min)