PIERWSZA PORAŻKA CZWARTOLIGOWCÓW

Kończy się zwycięska seria piłkarzy rezerw Olimpii Elbląg. W swoim piątym sparingu piłkarze trenera Szymona Wagi sprawdzili swoje umiejętności na tle gdańskiego Jaguara i, jak się później okazało, było to wymagające 90 minut rywalizacji.

W tym spotkaniu ponownie na boisku oglądaliśmy piłkarzy trenujących na co dzień z pierwszym zespołem Olimpii. Co prawda byli oni obecni podczas meczu z rezerwami Arki Gdynia, lecz trener Nocoń nie zdecydował się na ich usługi. Wobec tego cała grupa swoją jednostkę przepracowała w sparingu z Jaguarem Gdańsk. Lekko nie było.

Od pierwszych minut widać było, że to najtrudniejszy przeciwnik spośród wszystkich poprzednich. Mecz był intensywny, ale też wyrównany, jedni i drudzy stwarzali sytuacje pod bramką przeciwnika, lecz to goście byli w tych działaniach najbardziej konkretni. W pierwszej odsłonie padły dwie bramki, a jej autorami byli piłkarze z Gdańska, którzy wykorzystali indywidualne błędy młodych Związkowych. Pomimo tego tempo nie opadło i walka trwała przez pełne 90 minut, a czasami brała ona górę nad definicją gry w piłkę. O dużym pechu może powiedzieć Mateusz Siwko, który po jedynym ze starć musiał opuścić boisko ze złamanym obojczykiem. Olimpię niestety nie było stać choćby na bramkę kontaktową, lecz po końcowym gwizdku śmiało można było chłopcom pogratulować zaangażowania i pozwolić udać się do szatni z podniesioną głową.

Lista sparingów zespołu rezerw:

25 styczeń: vs Agat Jegłownik (klasa A, grupa: Warmińsko-Mazurska II) – wygrana 2:0
1 luty: vs Żuławy Nowy Dwór Gdański (klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II) – wygrana 2:1
8 luty: vs Zatoka Braniewo (forBET IV liga) – wygrana 5:4
15 luty: vs Polonia Pasłęk (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II) – wygrana 6:0
22 luty: vs Jaguar Gdańsk (IV liga, grupa: Pomorska) – porażka 0:2
29 luty: vs Powiśle Dzierzgoń (IV liga, grupa: Pomorska)
7 marzec: vs Powiśle II Dzierzgoń (klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II)
14 marzec: vs Polonia Pasłęk (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)
21 marzec: vs Barkas Tolkmicko (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)