OSTATNI TEST ZDANY (SPARING #6)

Ostatni test przed ligą nie wypadł na „szóstkę”, a wręcz na „siódemkę”. Drużyna Jacka Trzeciaka pewnie zwyciężyła nad czwartoligową Polonią Lidzbark Warmiński i tym samym zakończyła okres zimowych sparingów przygotowujących do rozgrywek 2. Ligi.

Olimpia mecz rozpoczęła podstawową jedenastką, a na ławce rezerwowych tym razem zabrakło Patryka Burzyńskiego, który doznał drobnego, niegroźnego urazu. Natomiast do pełni zdrowia powrócił Eryk Filipczyk i zameldował się na boisku w drugiej połowie zastępując Tomasza Sedlewskiego.

Związkowi kontrolowali przebieg całego meczu, jednak w pierwszej odsłonie padła tylko jedna bramka. Wynik otworzyła w 25. minucie bramka samobójcza, a kilka chwil wcześniej rzutu karnego na bramkę nie zdołał zamienić Sebastian Kamiński. Tutaj należy także pochwalić czwartoligowców za ich umiejętną organizację w defensywie i skuteczność w odpieraniu ataków.

W drugiej połowie oglądaliśmy już festiwal bramek, który rozpoczął w 50. minucie Janusz Surdykowski. Najskuteczniejszy napastnik Olimpii tego dnia dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców umiejętnie odnajdując się w polu karnym Polonii. Bramki Tomasza Lewandowskiego i Michała Kiełtyki padały za sprawą dobrze egzekwowanych stałych fragmentów gry, a gole Krasy i Tkachuka były konsekwencją zespołowej gry kombinacyjnej.

Następnym razem Olimpijczyków obejrzymy na boisku już w walce o ligowe punkty. W najbliższą sobotę (27.02) o godzinie 14:00 zmierzą się z beniaminkiem z Kalisza (6.). Więcej szczegółów o meczu już wkrótce.

7:0 – orest tkachuk (83min)

Olimpia Elbląg: Andrzej Witan – Michał Kiełtyka, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski – Sebastian Kamiński, Klaudiusz Krasa, Wojciech Zyska, Dawid Jabłoński, Marcin Bawolik – Janusz Surdykowski.

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Łukasz Sarnowski, Paweł Kazimierowski, Eryk Filipczyk, Marcin Czernis, Michał Ressel, Oskar Kordykiewicz, Filip Sobiecki, Orest Tkachuk.