OSTATNI AKCENT PRZYGOTOWAŃ

Okres przygotowawczy kończy się na dobre. Ostatnim punktem programu będzie sparing z występującymi w IV lidze pomorskiej rezerwami Arki Gdynia. Potem pozostaje nam tylko odliczać dni, godziny i minuty do pierwszego spotkania w lidze na stadionie w Łodzi.

Trzy porażki, dwa zwycięstwa, dodatni bilans 8:7 i dwa odwołane sparingi w niewielkim stopniu odwzorowują formę Żółto-biało-niebieskich przed rozpoczęciem ligi. Co prawda znaczną większość spotkań trener Adam Nocoń rozpoczynał składem podstawowym, lecz w drugich odsłonach stawiał na młodych piłkarzy, którzy swoje szlify zbierają w forBET IV lidze. Wyjątkiem był wygrany mecz z Sokołem Ostróda, który przerwał nieszczęsną serię trzech porażek z rzędu, a z udziału w tym meczu młodzieżowców wykluczył sparing drużyny rezerw z Zatoką Braniewo.

Skupmy się może na tym co nas czeka w sobotę na boisku przy ul. Skrzydlatej. Wiemy na pewno, że do Elbląga zawita zespół rezerw Arki Gdynia, natomiast zagadką pozostaje ich skład personalny. Druga drużyna Arkowców, podobnie jak nasza, swoje mecze ligowe rozgrywa na poziomie IV ligi, lecz od czasu do czasu otrzymuje wsparcie ze strony starszych kolegów z Ekstraklasy. O tym, kto zagra przekonamy się jutro, jednak spoglądając na listę piłkarzy pauzujących podczas 23. kolejki Ekstraklasy za nadmiar żółtych kartek, po stronie Arki Gdynia mamy okrągłą liczbę 0. Czy zatem można wykluczyć obecność „spadów” z pierwszego zespołu?

Więcej odpowiedzi na pytania kto zagra, a kto nie znajdziemy po stronie Olimpii Elbląg. Wiemy, że coraz bliżej powrotu do gry jest Dawid Jabłoński, a w zajęciach w pełni uczestniczy Michał Kiełtyka. Większym zmartwieniem pozostaje uraz więzadła Damiana Szuprytowskiego, ale o tym pisaliśmy w osobnym artykule. W sobotę prawdopodobnie nie zobaczymy także na boisku Maćka Rozumowskiego:

Ogólnie z moim zdrowiem jest wszystko w porządku. Normalnie trenuje tylko obecnie mam lekki problem z palcem i od poniedziałku dopiero wracam do treningu. Miałem wrastający paznokieć jednak chirurg już go wyciął.

– poinformował z rozmowie z portEl.pl pomocnik Olimpii.

Ostatni test na tle Arki wypadł… mokro. Przed sezonem, na terenie obiektu sportowego w Gniewinie obydwie ekipy zagrały ze sobą mecz kontrolny, jednak nie w pełnym wymiarze czasowym. Bardzo obfite opady deszczu nie pozwoliły na kontynuowanie zawodów i arbiter zdecydował o ich zakończeniu w 57. minucie przy wyniku 2:1 na korzyść gdynian, a bramkę dla Olimpii zdobył wtedy Damian Szuprytowski.

Ostatni sparing przed startem rundy wiosennej już jutro (sobota, 22.02) o godzinie 11:30 na boisku naturalnym przy ul. Skrzydlatej.