GRAŁA AKADEMIA (2-4.10)

Z delikatnym opóźnieniem, ale najważniejsze, że mamy to. Sprawdźmy co wydarzyło się w miniony weekend w grupach młodzieżowych Akademii Olimpii Elbląg.

ROCZNIK 2012 – TURNIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

W przerwie rozgrywek Ligi „Żak” grupa Tomasza Wierciocha wybrała się do Starogardu Gdańskiego żeby zmierzyć się z drużynami z woj. pomorskiego: KS Beniaminek Starogard Gdański, Cassubian Bolszewo oraz Arka Gdynia.

Jak zwykle nasi mali piłkarze dali z siebie wszystko. Każdy mecz, pomimo że tylko sparingowy, prowadzony był w bardzo dobrym tempie, mieliśmy wiele zwrotów akcji, piękne podania i gole. Przy okazji poznaliśmy się z nowymi kolegami z innych drużyn. To było na pewno miłe i owocnie spędzone sobotnie przedpołudnie.

– podsumował trener Tomasz Wiercioch.

ROCZNIK 2008 – EKSTRAKLASA „MŁODZIK”

Stomil Olsztyn 2:3 (2:1) ZKS Olimpia Elbląg
(Patryk Klonowski, Maciej Małczyński, Igor Skomorok)

W pierwszej połowie przegrywaliśmy już 0:2 i mogło się wydawać, że gospodarze mają mecz pod pełną kontrolą. Chłopcy wierzyli jednak, że są w stanie odwrócić losy meczu. Kontaktowa bramka przed przerwą dodała jeszcze chłopakom wiary w to, że mogą osiągnąć korzystny wynik. W drugiej połowie obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji na strzelenie bramek, ale to my zdołaliśmy wykorzystać dwie z nich i ostatecznie wygrać ze Stomilem. Z przyjemnością patrzyło się na radość chłopaków po ostatnim gwizdku. Gratulacje i wielkie brawa dla całej drużyny. Przed nami kolejne mecze, mam nadzieję, że chłopcy będą w nich walczyć tak, jak w sobotę w Olsztynie!

– mówił trener Konrad Wasilewski.

ROCZNIK 2006 – CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15

Jagiellonia Białystok 4:0 (1:0) ZKS Olimpia Elbląg

Mecz ułożył się fatalnie, bo już w pierwszej minucie młodzi zawodnicy Olimpii swoje gapiostwo w obronie przypłacają stratą bramki. Olimpia próbuje odrobić straty, kilka stałych fragmentów gry, ale to gospodarze lepiej operują piłką, kontrolują spotkanie oddając kilka groźnych strzałów z dystansu. Do przerwy wynik 1:0. Kolejny raz źle rozpoczynamy drugą połowę tracąc bramkę na 2:0 w drugiej minucie po gwizdku sędziego. Jagiellonia jest zespołem lepszym pod każdym względem, dokumentując to jeszcze dwoma trafieniami i pokazując, że oprócz Legii, moim zdaniem to najlepszy zespół w naszej grupie.

– podsumował trener Sebastian Cierlicki.