Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

30 lipiec

Żółto-biało-niebieski nasz świat

Żółto-biało-niebieski nasz świat

Ambitna mieszanka młodości i doświadczenia – tymi słowami można określić kadrę Olimpii Elbląg, która będzie grała w tym sezonie II ligi. Przed 24 piłkarzami postawiono cel: miejsce w górnej połówce tabeli. Pierwszy krok mogą wykonać już w najbliższą niedzielę, kiedy na Agrykola 8 podejmować będą Raków Częstochowa. Dziś (29 lipca) piłkarze Olimpii zaprezentowali się kibicom na scenie na skwerze katedralnym.

24 piłkarzy liczy kadra Olimpii Elbląg, która w tym sezonie będzie rywalizować w rozgrywkach II ligi. 
     - Ambicją zawodników jest walczyć o czołówkę ligi – zdradził Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpia Elbląg. - Już w tamtym sezonie był to zespół na środek II ligi.
     O te cele walczyć będzie trzech bramkarzy, dziewięciu obrońców, ośmiu pomocników i trzech napastników. Najmłodsi w drużynie są siedemnastolatkowie: bramkarz Kacper Jurewicz i obrońca Michał Balewski. Napastnik Anton Kołosow (30 lat) jest najstarszym piłkarzem żółto-biało-niebieskich. Popularny „Antek” pamięta jeszcze zacięte mecze elbląskiego zespołu na zapleczu ekstraklasy. 
     Zwraca uwagę niski średni wiek drużyny: 21,5 roku. W tym sezonie dołączyli utalentowani juniorzy, udało się pozyskać młodych i obiecujących młodzieżowców z innych klubów. Do „domu” wrócił też z Wisły Puławy Paweł Lisiecki, mający szanse na zostanie podporą żółto-biało-niebieskiej defensywy. Trzeba także zwrócić uwagę na jedno: to są nasze chłopaki z Elbląga i okolic. W drużynie jest kilku wychowanków oraz piłkarze, którzy swoje kariery zaczynali w regionie elbląskim. Trzon drużyny stanowią zawodnicy, którzy w żółto-biało-niebieskich barwach rozegrali już kilka sezonów.
     - Siłą tej drużyny jest kolektyw. Nie ma gwiazd - mówił Paweł Guminiak.
     W III lidze Olimpia Elbląg, jako jedna z niewielu drużyn, mogła liczyć na doping swoich kibiców także na wyjazdach. W tym sezonie ma być tak samo. A atmosferę na meczu barażowym będzie wspominać się jeszcze długo. 
     - Chciałem bardzo podziękować kibicom, którzy w ubiegłym sezonie, kiedy nam nie szło, przyszli do nas na trening i wsparli nas – wspominał Dawid Kubowicz, kapitan Olimpii Elbląg.
     Grupa kibiców przyszła na dzisiejszą prezentację i okrzykami dała przedsmak tego, jak w tym sezonie będzie wspierać swoją drużynę.
     - Zwracam się do kibiców. Jesteście odpowiedzialni za doping od pierwszej minuty. To jest II liga, chłopaki – mówił Łukasz Konończuk, wiceprezes ZKS Olimpia Elbląg.
     Nikt chyba nie ma wątpliwości, że kibice będą dwunastym zawodnikiem żółto-biało-niebieskich. Ale dziś trener Adam Boros niejako zamknął etap trzecioligowego triumfu. 
     - Spełniliśmy nasze marzenia i oczekiwania kibiców. Zapominamy już o tym, że wygraliśmy III ligę, zapominamy o awansie. Wiemy, gdzie jesteśmy. To jest II liga. Możemy zagwarantować, że w każdym meczu będziemy grali o zwycięstwo, damy z siebie „maxa” - zapowiadał Adam Boros, trener Olimpii Elbląg.
     Po prezentacji piłkarze zeszli ze sceny. Były rozmowy z kibicami, autografy, wspólne zdjęcia. Pierwszy mecz w II lidze już w niedzielę (31 lipca) o godz. 17 na stadionie przy ul. Agrykola 8. Rywalem Raków Częstochowa.

Kadra Olimpii Elbląg w rundzie jesiennej w sezonie 2016/17
     
     Bramkarze
: Kacper Tułowiecki, Wojciech Daniel, Kacper Jurewicz
     Obrońcy: Rafał Maciążek, Krzysztof Iwanowski, Kamil Wegner, Dawid Kubowicz, Krzysztof Niburski, Radosław Bukacki, Rafał Lisiecki, Adam Konieczny, Michał Balewski
     Pomocnicy: Patryk Sokołowski, Radosław Stępień, Michał Ressel, Łukasz Pietroń, Damian Szuprytowski, Bartosz Danowski, Jakub Bojas, Adam Wolak
     Napastnicy: Paweł Piceluk, Anton Kołosow, Michał Bartkowski