Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

27 lipiec

Są widoki na remonty przy Agrykola 8

Są widoki na remonty przy Agrykola 8
1,8 mln zł dotacji na przebudowę budynku klubowego przy Agrykola 8 pozyskał prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. Taką informację prezydent przekazał na spotkaniu z pilkarzami , sztabem szkoleniowym i dziennikarzami. Zapowiedział również, że w 2017 r. ma ruszyć przebudowa trybuny zachodniej.
 
Piłkarze Olimpii Elbląg po morderczym sezonie i emocjonujących barażach awansowali do II ligi. Swoje mecze nadal będą rozgrywać na stadionie miejskim przy ul. Agrykola 8. Stan stadionu nie jest dobry. O remoncie kompleksu mówi się od kilku lat. Jest szansa, że elbląski stadion doczeka się kolejnych etapów modernizacji.
   - Ministerstwo Sportu dofinansuje budowę budynku szatniowo – sanitarnego kwotą 1,844 mln zł – powiedział dziś (27 lipca) Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
   Przetarg został już ogłoszony. Modernizacja ma objąć swoim zakresem roboty rozbiórkowe i konstrukcyjne, przebudowa pomieszczeń wewnątrz budynku oraz doprowadzenie obiektu do takiego stanu, aby można było komfortowo z niego korzystać. Ratusz chce zmienić bryłę budynku i nadbudować piętro siedziby klubu. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planowane jest na 2017 r. 
   - Finansowo chcemy rozliczyć tę inwestycję do 2018 r. - dodaje Witold Wróblewski.
   Oferty można składać do 11 sierpnia 2016 r. 
   W 2017 r. ma rozpocząć się remont trybuny zachodniej. Dla tej inwestycji ratusz również chce pozyskać dofinansowanie zewnętrzne. W kompleksie sportowym przy A8 trwają już prace nad torem łyżwiarsko – wrotkarskim. Planowana jest także modernizacja przyłącza elektro – technicznego. W tegorocznym budżecie miasta na przebudowę obiektów przy ul. Agrykola zabezpieczono 3 miliony złotych. Jest to potrzebne, ponieważ ZKS Olimpia Elbląg nie planuje zatrzymać sportowego rozwoju na II lidze.
   - Chciałbym podziękować za tę wiadomość. Abyśmy mogli lepiej funkcjonować na tym obiekcie i przyjmować naszych gości, a być może kiedyś awansować wyżej – mówi Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpii Elbląg.