Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

16 lipiec

Bałtyk popłynął z Olimpią

Bałtyk popłynął z Olimpią

Ostre strzelanie urządzili sobie podczas sobotniego sparingu piłkarze Olimpii Elbląg. Pokonali 6:1 trzecioligowy Bałtyk Gdynia. W zespole żółto-biało-niebieskich zagrał napastnik Arkadiusz Gajewski z Zawiszy Bydgoszcz, który przebywa w Elblągu na testach.

Trener Adam Boros wystawił w meczu dwie różne jedenastki, które popisały się tą samą skutecznością, strzelając po trzy bramki. Olimpia od początku spotkania kontrolowała przebieg wydarzeń. Żółto-biało-niebiescy mieli wiele sytuacji strzeleckich, z których wykorzystali pięć. Na listę strzelców wpisali się Radosław Stępień, Anton Kolosov, Paweł Piceluk, Michał Bartkowski i Michał Ressel. Szóstą bramkę – z karnego zdobył Łukasz Pietroń. W elbląskim zespole zagrał Arkadiusz Gajewski z Zawiszy Bydgoszcz, który przebywa obecnie na testach. 
     Sparing odbył się po tygodniu ciężkich treningów, tym bardziej cieszy więc forma strzelecka. Do rozpoczęcia sezonu pozostały dwa tygodnie. Elblążan czeka jeszcze jeden sparing w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem miało być Rodło Kwidzyn, ale ten zespół ma problemy organizacyjne, więc w roli sparingpartnera wystąpi inna drużyna. Na dzisiaj nie wiadomo jednak, kto to będzie. 
     
     Olimpia Elbląg – Bałtyk Gdynia 6:1 (3:0)
     
Bramki dla Olimpii: Stępień, Kolosov, Piceluk, Bartkowski, Ressel, Pietroń (karny)
     
     Olimpia (pierwsza połowa): 
Daniel – Wenger, Kubowicz, Maciążek, Lisiecki, Sokołowski, Danowski, Stępień, Kolosov, Bojas, Piceluk. 
     Olimpia (druga połowa): Tułowiecki – Iwanowski, Konieczny, Niburski, Bukacki, Ressel, Pietroń, Szuprytowski, Bartkowski, Gajewski, Wolak. 

Artykuł: portel.pl