Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

22 czerwiec

Olimpia wciąż w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorów

Olimpia wciąż w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorów

15 czerwca w Rzeszowie w pierwszym meczu o wejście do Centralnej Ligi Juniorów miejscowa Resovia zwyciężyła Olimpię Elbląg 2:1. Przed nami rewanżowe spotkanie, które zostanie rozegrane w środę 22 czerwca na stadionie przy ul. Moniuszki.

Piłkarze Olimpii Elbląg zakończyli sezon w środę 15 czerwca, zdobywając awans do II ligi. Wciąż on trwa dla niektórych drużyn młodzieżowych elbląskiego klubu.
Przypomnijmy, że wcześniej najlepsi w województwie okazali się juniorzy Olimpii Elbląg (rocz. 1997/98). Drużyna Dariusza Kaczmarczyka wygrała ligę wojewódzką (20 zwycięstw, 2 porażki) i stanie przed szansą zdobycia awansu do Centralnej Ligi Juniorów. W barażach rywalizuje z Resovią Rzeszów. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w środę w Rzeszowie, juniorzy Olimpii przegrali 1:2. Rewanż odbędzie się w najbliższą środę 22 czerwca w Elblągu (godz. 17). Zwycięzca dwumeczu awansuje do CLJ.

Podczas poprzedniego weekendu rozgrywki zakończyli żacy Olimpii (rocz. 2007 i młodsi), którzy awansowali do turnieju finałowego mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego tej kategorii wiekowej. Decydujące spotkania odbyły się w Reszlu i Korszach. Droga do finałów nie była łatwa, bo w rozgrywkach żaków wystartowało w tym sezonie ponad 80 drużyn. Młodzi zawodnicy Olimpii, trenowani przez Adama Albertowicza, zakończyli turniej finałowy na ósmym miejscu. W pierwszej fazie, w grupie przegrali z Jeziorakiem Iława 0:1, pokonali Ronę 03 Ełk 3:0 (gole Aleks Aniskowicz dwa, Tymon Szczygłowski) oraz zremisowali z Wkrą Działdowo 1:1 (Aniskowicz).
— Byliśmy blisko pierwszej czwórki. W meczu z Wkrą jeszcze na dwie minuty przed końcem było 1:0 dla nas. Rywale zdołali wyrównać. My jeszcze w ostatniej akcji meczu trafiliśmy w słupek — mówi trener Albertowicz. — W dalszej fazie turnieju graliśmy o miejsca 5-8. Tutaj przegraliśmy z MKS Korsze 1:2 (Oliwier Turulski) i w meczu o siódme miejsce z Roną 0:2.
Tytuł mistrzowski zdobył Stomil Olsztyn, a kolejne miejsca na podium zajęły: Wkra Działdowo i Jeziorak Iława.

Skład drużyny juniorów: Mikołaj Jóźwiak, Mateusz Kamiński, Jakub Mularczyk, Adam Konieczny, Przemysław Duszak, Jakub Perliński, Filip Chorążewicz, Paweł Leszczyński, Kacper Korkliniewski, Michał Bartkowski, Dominik Pawłowski, Kamil Horyd , Adam Szczęch, Kacper Dyl, Paweł Bramkiewicz, Damian Godlewski.