Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

28 styczeń

Drugi sparing, drugie zwycięstwo (video)

W drugim sparingu piłkarze Olimpii Elbląg pokonali wczoraj (środa 27.01.) Elanę Toruń 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Kamil Kuczkowski i Radosław Stępień.

To było drugie z 15 zaplanowanych spotkań kontrolnych Olimpii. Wcześniej elblążanie wysoko pokonali Spartę Brodnica 5:1, w środę (27.01.) podejmowali toruńską Elanę, kolejnego III-ligowca z grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Żółto-biało-niebiescy wygrali 2:1 i na zwycięstwo w pełni zasłużyli, chociaż nie ustrzegli się i słabszych momentów.

W pierwszej połowie kibice zobaczyli dwa gole. Najpierw Kamil Graczyk na pełnym biegu minął dwóch zawodników gości, wycofał piłkę do Kamila Kuczkowskiego, a ten z 13 metrów skierował ją do siatki. W ten sposób wyprowadził Olimpię w 16. min na prowadzenie. Zaledwie osiem minut później był już remis. W polu karnym Kamil Wenger sfaulował jednego z zawodników gości, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Patryk Aleksandrowicz.

Na drugą połowę meczu trener żółto-biało-niebieskich Adam Boros wystawił zupełnie inny skład. Gra z obu stron ożywiła się, ale groźniejsze, podbramkowe sytuacje można było policzyć na palcach jednej ręki. Po jednej z nich Damian Szuprytowski idealnie obsłużył Radosława Stępnia, który technicznym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Elany.

Już w najbliższą sobotę piłkarze Olimpii, którzy są w trakcie 12-dniowego zgrupowania dochodzeniowego, rozegrają dwa kolejne sparingi: z Cartusią Kartuzy o godz. 14 oraz z Motorem Lubawa o godz. 16 (oba spotkania na boisku przy ul. Skrzydlatej w Elblągu).

Olimpia Elbląg — Elana Toruń 2:1 (1:1)
1:0 — Kuczkowski (16), 1:1 — Aleksandrowicz (24 karny), 2:1 — Stępień (69)
Olimpia: I połowa: Daniel — Kowalczyk, Kubowicz, Wenger, Domagała, Kuczkowski, Sokołowski, Piotrowski, Graczyk, Kołosow, Bartkowski; II połowa: Tułowiecki — Bukacki, Iwanowski, M. Pietroń, Maciążek, Ressel, Szuprytowski, Stępień, Koza, Piceluk, Ł. Pietroń