Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

7 grudzień

Raport z mikołajkowego grania Orlików

Raport z mikołajkowego grania Orlików

Z bardzo dobrej strony pokazali się w niedzielnych meczach sparingowych młodzi Olimpijczycy z rocznika 2005. Żółto-biało-niebiescy rywalizowali z Zawiszą Bydgoszcz, Arką Gdynia i Gryfem Tczew.

Przerwę w rozgrywkach na rozgrywanie meczów sparingowych wykorzystują piłkarze z Akademii Piłkarskiej Olimpia Elbląg. W niedzielę aż pięć godzin trwały rozgrywki czterech zespołów w hali Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Szańcowej.

Zaproszenie Olimpii przyjęły Zawisza Bydgoszcz, Arka Gdynia i Gryf Tczew. Nasza młoda drużyna radziła sobie w spotkaniach kapitalnie notując w dziewięciu meczach zaledwie jedną porażkę. Podopieczni trenerów Bohdana Konarzewskiego i Piotra Zająca odnieśli pięć zwycięstw w meczach z wymagającymi przeciwnikami.
Każdy zespół rozegrał po trzy spotkania z każdym rywalem. Trenerzy cieszyli się z dużej ilości ładnych akcji, ze strzelanych bramek, ale też z popełnianych błędów, które można będzie korygować pracą na zajęciach treningowych.

Wyniki naszej drużyny w niedzielnych rozgrywkach:
Olimpia Elbląg – Arka Gdynia 2:0 (Gumiński, Grączewski), 0:0, 1:0 (Gumiński)
Olimpia Elbląg – Zawisza Bydgoszcz 0:0, 2:3 (Łoś, Grączewski), 0:0
Olimpia Elbląg – Gryf Tczew 2:0 (Kasprzykowski, Błaszczyk), 1:0 (Błaszczyk), 1:0 (Stróżewski)

Olimpia Elbląg: Damian Kowalczyk, Artur Łąpieś, Krzysztof Rokita, Kacper Łaszak. Patryk Rycke, Tomasz Łoś, Szymon Grączewski, Filip Kasprzykowski, Oliwier Danielak, Jakub Błaszczyk, Bartosz Leszczyński, Szymon Szopiński, Wojciech Stróżewski, Bartosz Gumiński.

Zawodnicy Olimpii Elbląg z rocznika 2005 są uczniami klasy sportowej o profilu piłka nożna w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu.