Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

27 listopad

Konferencja w Olimpii Elbląg (video)

Konferencja w Olimpii Elbląg (video)

- Prowadzimy rozmowy z prezydentem w sprawie stadionu. Jesteśmy zainteresowani budową trybuny wraz z nowym budynkiem klubowym. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie decyzja, czy będą pieniądze na budowę, czy będziemy musieli poczekać na lepsze czasy - mówi Łukasz Konończuk, wiceprezes ZKS Olimpia Elbląg. Koszt inwestycji rozłożonej na kilka lat miałby wynieść około 12 milionów złotych.

Dzisiaj zarząd ZKS Olimpia Elbląg zorganizował konferencję prasową, podsumowującą jesienną rundę rozgrywek w III lidze. Humory władzom dopisują, bo drużyna spełniła zakładane przed sezonem cele – jest liderem ligi, ma 4 punkty przewagi nad najgroźniejszym konkurentem, piłkarze strzelili 65 bramek, tracąc sześć, a w trójce najskuteczniejszych strzelców ligi znaleźli się Paweł Piceluk (15 bramek, lider) i Łukasz Pietroń (12 goli, trzecie miejsce). Sukcesom sportowym towarzyszą zmiany organizacyjne, które mają podnieść standardy zarządzania klubem.
- Kupiliśmy za 20 tysięcy złotych system identyfikacji kibiców, który obecnie testujemy, by spełnił swoją rolę w II lidze. Od 1 grudnia we współpracy z AWF Katowice uruchamiamy internetowy program szkoleniowy, który ma poprawić komunikację i koordynację między trenerami, zawodnikami, rodzicami dzieci i młodzieży u nas trenującej, by treningi przynosiły jeszcze lepsze efekty. Wydzierżawiliśmy też halę przy ul. Daszyńskiego, by dzieci i młodzież mogły trenować szczególnie zimą w lepszych warunkach. Mamy też już własny sprzęt do badania wydolności piłkarzy i trenera, który się w tym specjalizuje – wylicza Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpia Elbląg.
- Nawet gdy ja byłem prezesem klubu, nie było takiego progresu – przyznał Łukasz Konończuk, obecny wiceprezes ZKS Olimpia Elbląg. - Widzimy, że działania klubu przynoszą konkretne efekty i mamy nadzieję, że inni też to dostrzegają, jak wiele się zmieniło i się zmienia.

Nowa trybuna z klubowym budynkiem
Klub mocniej też postawił na kontakt z kibicami, których chce przekonać o tym, że wraca moda na Olimpię: aktywnie działa w mediach społecznościowych, stworzył własną telewizję, która przeprowadza transmisje z meczów i realizuje filmy z życia klubu. Wkrótce uruchomi program lojalnościowy dla osób posiadających karty kibica, dzięki którym będzie można otrzymać rabat za zakupy i usługi u partnerów klubu. Kropką nad i ma być awans do II ligi, wówczas do pełni szczęścia będzie brakować modernizacji stadionu.
- Zdajemy sobie sprawę, że obecnie miasta nie stać na budowę całkiem nowego stadionu. Dlatego zabiegamy o to, by powstała nowa trybuna, w miejsce prostej, której częścią byłby także budynek klubowy. Prowadzimy na ten temat rozmowy z prezydentem miasta. Z wyliczeń wynika, że taka inwestycja kosztowałaby 10-12 milionów złotych, oczywiście rozłożona byłaby na kilka lat. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie decyzja: czy będą pieniądze na budowę, czy będziemy musieli poczekać na lepsze czasy – mówi Łukasz Konończuk. - Klub musi wypełniać wymogi licencyjne, które są coraz wyższe. Niestety, elbląski stadion jeśli chodzi o infrastrukturę jest daleko z tyłu. Lepsze warunki są w Ostródzie, Ełku, Łomży czy Zambrowie. Mamy nadzieję, że prezydent i radni będą za tym, by w stadion inwestować. My też jako klub będziemy się starali pozyskać na ten cel dodatkowe środki.
W projekcie budżetu Elbląga na 2016 rok na modernizację stadionu prezydent zapisał 3 miliony złotych. O tym, czy w nim pozostaną, decydują radni na grudniowej sesji.

Co słychać u piłkarzy?
Po zakończeniu jesiennej rundy w III lidze piłkarze są na etapie roztrenowania. Od 11 grudnia do 11 stycznia będą na urlopach, potem wrócą do wspólnych treningów. - Każdy piłkarz otrzyma spis zadań na ten miesiąc przerwy, by po powrocie był dobrze przygotowany do treningów – zapowiada Stanisław Fijarczyk, drugi trener ZKS Olimpia Elbląg. - Mamy już zaplanowane przedsezonowe sparingi, pierwszy 23 stycznia ze Spartą Brodnica. A już 16 stycznia weźmiemy udział w turnieju piłki halowej w Sosnowcu. Podczas przygotowań do wiosennej rundy będziemy rozgrywać też po dwa sparingi w soboty, m.in. z Legią Warszawa, która ma przyjechać 27 lutego.
Czy będą wzmocnienia w klubie? - Na pewno będziemy na ten temat rozmawiać ze sztabem szkoleniowym. Pewne jest jedno – jeśli kogoś chcemy przyjąć, to komuś będziemy musieli podziękować, ale na razie za wcześnie na szczegóły – stwierdził prezes Paweł Guminiak. - Nas cieszy to, że mamy zdolną młodzież, która w przyszłości może dołączyć do pierwszego składu. Dwa mecze w tej rundzie rozegrał Michał Bartkowski, który dwukrotnie był bliski strzelenia bramki.

Artykuł od naszego partnera prasowego www.portel.pl