Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

16 październik

Przystanek w drodze do drugiej ligi – Korsze

Przystanek w drodze do drugiej ligi – Korsze

Wczoraj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano pary dwumeczów barażowych o awans do II ligi. Olimpia Elbląg – faworyt grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej – w ewentualnym barażu o II ligę zagra z mistrzem grupy lubelsko-podkarpackiej. Myśląc o awansie trzeba wygrywać takie mecze jak jutrzejsze z MKS Korsze.

 

Przed nami pojedynek z liderem i głównym faworytem rozgrywek Olimpią Elbląg z którym jeżeli zaprezentujemy podobny poziom do tego jaki ostatnio prezentujemy to może to się skończyć bolesną lekcją – czytam na oficjalnej stronie MKS Korsze.
Porównując ostatnie wyniki obu drużyn, nie ma wątpliwość, że właśnie elblążanie są faworytem do wygrania w 13. kolejce. Marząc o awansie, należy potwierdzać formę w takich właśnie meczach.

Lp.

Drużyna

M

Pkt

Z

R

P

Bz

Bs

RB

Forma (8 ost. spotkań)

1

Olimpia Elbląg

12

30

9

3

0

34

2

32

             

16

MKS Korsze

12

6

2

0

10

6

35

-29

             


Miejsca w tabeli potwierdzają różnicę klas obu drużyn. Olimpia jest liderem, z imponującym bilansem bramkowym. MKS Korsze w tej chwili znajduje się na 16 pozycji w 18. zespołowej stawce. Ostatni raz MKS wygrał prawie miesiąc temu – 20 września, pokonując Granicę Kętrzyn 1:0. Była to jedna z dwóch wygranych w tym sezonie. Wcześniej Korsze zdobyło 3 pkt w meczu ze Startem Działdowo. Dwie wygrane, dziesięć porażek w tym sześć, w których stracili aż cztery bramki – to bilans MKS Korsze w dotychczasowych dwunastu meczach ligowych.

Lp.

Gospodarze

Goście

Wynik

1

Wissa Szczuczyn

MKS Korsze

4 : 0

2

MKS Korsze

Huragan Morąg

0 : 3

3

GKS Wikielec

MKS Korsze

2 : 0

4

MKS Korsze

Granica Kętrzyn

1 : 0

5

Warmia Grajewo

MKS Korsze

4 : 0

6

MKS Korsze

Jagiellonia II Białystok

1 : 4

7

Concordia Elbląg

MKS Korsze

4 : 0

8

MKS Korsze

Start Działdowo

1 : 0

9

MKS Ełk

MKS Korsze

4 : 0

10

MKS Korsze

Olimpia Olsztynek

0 : 4

11

ŁKS 1926 Łomża

MKS Korsze

3 : 2

12

MKS Korsze

Sokół Ostróda

1 : 3


Olimpia Elbląg jest na szczęście na innym biegunie. Pozycja lidera i bardzo dobra forma dodaje pewności, że mecz w Korszach zostanie wygrany. Kibice liczą na kolejne 3 pkt i będą czekać na mecz rundy: Olimpia Elbląg vs. Sokół Ostróda – 24.10.2015 r. Mecz nabiera szczególnej wagi z tego względu, że przyjazd do Elbląga zapowiedzieli kibice z Ostródy. Dawno nie widzieliśmy kibiców gości na łuku od strony Wspólnej. Będzie okazja do porównania dopingów obu pretendentów do awansu.