Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 październik

Pod granicę po 3 pkt!

Pod granicę po 3 pkt!

Po ostatnich dwóch remisach, Olimpia Elbląg jedzie po zwycięstwo do Gołdapi. Rominta w dotychczasowych 7. meczach jeszcze nie przegrała na własnym boisku. Olimpia w 3. wyjazdowych spotkaniach ugrała 9 pkt strzelając 15 bramek i nie tracąc ani jednej.  Kto przełamie passę? 

W pierwszą sobotę października (3.10) Olimpia Elbląg zmierzy się z Romintą w Gołdapi. Drużyna z Elbląga nie ukrywa, że jedzie po zwycięstwo. Cieszy fakt, że wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera. Urazy wyleczyli już Jakub Bojas oraz Anton Kolosov, który zresztą bardzo dobrze zaprezentował się w meczu 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski (Olimpia wygrała z Olimpią II 2:0). Pozostanie niektórych zawodników w Elblągu będzie spowodowane rotacją.

W środę 28 września Rominta pewnie wygrała w 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski aż 0:10 z LUKS Wilczek Wilkowo. W lidze zaś, ostatnio przegrała w Szczuczynie z miejscową Wissą 2:1. Obecnie drużyna z Gołdapi z 15. punktami zajmuje 10. miejsce w tabeli tracąc do lidera z Elbląga 9 pkt. 


Olimpia Elbląg ostatnie swoje dwa mecz ligowe zremisowała po 0:0 ze Zniczem Białą Piską i z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Dwa remisy przyczyniły się do niepotrzebnej, nerwowej atmosfery. Do dyspozycji zarządu podał się trener Adam Boros, który ostatecznie otrzymał pełne wsparcie zarządu ZKS Olimpia Elbląg. "Żółto-biało-niebiescy" mają dalej kroczyć wyznaczoną droga w celu wygrania ligi i zdobycia upragnionego awansu do II ligi. Mamy nadzieję, że kibice Olimpii mają podobny cel i swoim dopingiem będą jeszcze głośniej wspierać Olimpię na wszystkich meczach.

Przy okazji przypominamy o akcji mobilzacji. Ruszyło głosowanie Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg 2016. Na liście inwestycji jest zakup telebimu za 150.000 na Agrykola 8. Gorąco zachęcamy do poparcia inicjatywy i przyczynienia się do modernizacji stadionu Olimpii Elbląg. Działamy! Wejdź na stronę: http://www.bo2016.umelblag.pl/ogolnomiejskie zagłosuj na punkt 22. Jeżeli nie jesteś pełnoletni zaangażuj kogoś z rodziny. Głosowanie do 16 października br. 

Mobilizacja!