Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

12 marzec

Idziemy po awans

Idziemy po awans

W siedzibie klubu przy Agrykola odbyła się konferencja prasowa przed inauguracją rundy wiosennej III ligi. W konferencji udział wzięli prezes Paweł Guminiak, trener Adam Boros oraz kapitan zespołu Łukasz Pietroń.

Przed sobotnim startem rozgrywek III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej omówiono przygotowania zimowe, a także określono założenia na najbliższy okres.

Konferencję rozpoczął prezes Paweł Guminiak. - Jesteśmy gotowi na awans. Nasze przygotowanie pod względem sportowym, organizacyjnym jest odpowiednie na promocję. Łączmy się wszyscy w walce o drugą ligę. Wspierajmy się w trudnych momentach, bo tylko wtedy uda nam się osiągnąć cel. W grze o awans liczą się cztery drużyny: Olimpia Elbląg, Olimpia Zambrów, Drwęca oraz Płomień Ełk. Już teraz widzimy, że rozpoczynają się gierki. Mówię o przełożonym spotkaniu Zambrowa z Jagiellonią, które miało się odbyć w weekend, a zostanie rozegrane w późniejszym terminie. My jednak skupiamy się na sobie i liczymy na to, że nie będziemy musieli oglądać się na innych – mówił ks. Paweł Guminiak.

Następnie głos zabrał trener Adam Boros. - Zagraliśmy dwanaście spotkań w okresie przygotowawczym. Pracowaliśmy bardzo ciężko. Dobrą skuteczność pokazywał Jakub Bojas, który strzelił dziewięć goli. Wzmocniło nas pięciu piłkarzy, którzy mają podnieść jakość gry.. Chcę żeby zawodnicy czuli pewność siebie. Na każdej pozycji jest rywalizacja, zawodnicy mogą grać na kilku pozycjach – powiedział szkoleniowiec z Agrykoli.

Jako ostatni wypowiedział się kapitan Łukasz Pietroń. Atmosfera jest bardzo dobra. Presja zawsze występuje w sporcie, to normalne. Mamy wspólny cel i zrobimy wszystko, by go osiągnąć. Za nami runda jesienna, która nas wzmocniła. Wiele nauczyły nas potknięcia z teoretycznie słabszymi rywalami. Postaramy się od pierwszego meczu kroczyć po ten awans i nie dopuszczać do sytuacji stykowych – mówił podczas spotkania z dziennikarzami kapitan Olimpii.

W dalszej części uczestnicy konferencji odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Prezes Guminiak odpowiedział na pytania dotyczące stadionu - Prawda jest taka, że my tylko użytkujemy stadion. Oczywiście mamy plany, sugestie, ale nic nie możemy sami zrobić, czy zmodernizować, wszystko zależy od decyzji miasta. Przygotowujemy materiały na złożenie licencji na drugą ligę. Wiemy gdzie są problemy, mówię tutaj o budynku klubowym, pomieszczeniach dla sędziów. Nie jesteśmy jednak włodarzami tego miejsca. Dzierżawimy stadion przy Moniuszki i tam udało się zmodernizować obiekt. Tutaj wiele decyzji nie zależy od nas – mówił prezes Olimpii.
Prezes mówił też o decyzji dotyczącej wycofania z rozgrywek drużyn Olimpii. - Podjęta została decyzja o wycofaniu z rozgrywek drugiej drużyny. Chcemy się skupić na jednym celu, czyli powrocie do II ligi. W rozgrywkach klasy okręgowej nasi piłkarze odnosili wiele urazów. Zdecydowaliśmy się też o wycofaniu juniorów z ligi wojewódzkiej. Nie ma potrzeby dublować meczów, kiedy mamy zespół w Centralnej Lidze Juniorów. Tu też jest określony cel i piłkarze mają walczyć o utrzymanie w CLJ – mówił prezes Olimpii.

Adam Boros odniósł się do kontuzji w drużynie- Anton Kołosow jest już po wizycie u lekarza. Prognozy są takie, że może wrócić na boisko za sześć tygodni, ale kiedy to dokładnie będzie nie wiemy. Dobrze, że nie było potrzeby wykonania zabiegu, to powinno przyśpieszyć sprawę. Jeśli chodzi o Kamila Graczyka, to zaraził się ospą, a w tym wieku to dość skomplikowana sprawa i trudno przewidzieć kiedy zawodnik pojawi się na treningach.

ŁK

Fot. Witold Sadowski portEl.pl