Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

11 marzec

Powrót po zimowej przerwie

Powrót po zimowej przerwie

W najbliższą sobotę 14 marca piłkarze Olimpii wznowią trzecioligowe rozgrywki. Przeciwnikiem żółto-biało-niebieskich będzie Warmia Grajewo.

Elblaski klub zajmuje drugie miejsce po rundzie jesiennej i dwóch kolejkach z rundy wiosennej rozegranych awansem. Zespół Adama Borosa do prowadzącej Olimpii Zambrów traci dwa punkty. Przed Olimpią stoi zadanie w postaci awansu do drugiej ligi. Aby zrealizować ten cel drużyna nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek potknięcia i głupie straty punktów.

W zespole doszło do kilku zmian kadrowych.  Klub pożegnał się z dwójką obcokrajowców Olegiem Ichimem i Kiriłłem Raduszko, a także z bramkarzem Mateuszem Imianowskim. Do innych klubów wypożyczeni zostali Marek Paprocki (Pisa Barczewo), Dawid Zieliński (Centrum Pelplin), Bartosz Firlej (Wierzyca Pelplin), Jacek Czerniewski (Polonia Pasłęk), Jakub Wojtkiewicz (Polonia Gdańsk) i Marcin Sawicki, który zagra prawdopodobnie w Motorze Lubawa.

Natomiast zespół został wzmocniony w każdej formacji. Po pozyskaniu  Adama Wasiluka z Orląt Radzyń Podlaski, trener Boros ma do wyboru dwóch równorzędnych bramkarzy. O miano pierwszego golkipera z Wasilukiem rywalizuje Kacper Tułowiecki. W obwodzie pozostaje dwójka juniorów – Mikołaj Jóźwiak i Mariusz Stupak.

O sile formacji obronnej ma stanowić dwójka nowych zawodników. Są to Kamil Wenger (ostatnio Wigry Suwałki) i Dawid Kubowicz, który ostatnią rundę spędził w Norwegii grając w zespole Fram Larvik.

W pomocy zobaczymy pozyskanego ze Znicza Pruszków Patryka Sokołowskiego. Dwudziestolatek wraca do Olimpii po półrocznej przerwie. Olimpię wzmocnił w ostatniej chwili doświadczony napastnik Tomasz Tuttas. Wobec kontuzji Antona Kołosowa i prognozą dłuższej przerwy w grze tego zawodnika, klub wypożyczył Tuttasa do końca sezonu. 30-latek w ostatnim czasie leczył kontuzję, ale w chwili obecnej jest już całkowicie zdrowy i gotowy do gry. 

Dodatkowo do dyspozycji trenera będą juniorzy. Oprócz wspomnianych bramkarzy w kadrze Olimpii znaleźli się również pomocnicy Wojciech Klonowski, Paweł Leszczyński oraz Michał Bartkowski. 

W kategorii wzmocnienia należy traktować także powrót Roberta Wesołowskiego. Pomocnik Olimpii stracił poprzednią rundę po tym jak w przedsezonowym sparingu z Arką Gdynia doznał groźniej kontuzji. W zimowych przygotowaniach zawodnik był powoli wprowadzany do treningu i ostrożnie do gry. Na inaugurację rozgrywek będzie gotowy w stu procentach.

Wygranie ligi to nie koniec zmagań o awans. Na zwycięzcę III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej czekać będzie mistrz III ligi lubelsko-podkarpackiej. Wszyscy gorąco liczymy, że będzie to Olimpia Elbląg, która i z tej konfrontacji wyjdzie zwycięsko. Aby jednak dotrzeć do baraży, trzeba rozpocząć marsz zwycięstw od początku rundy wiosennej.

Wszystkich kibiców zapraszamy  na start ligi w Elblągu. Początek spotkania z Warmii Grajewo o godz. 15:00.

ŁK