Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

1 marzec

Nowy zawodnik w Olimpii Elbląg - Dawid Kubowicz

Nowy zawodnik w Olimpii Elbląg - Dawid Kubowicz

Elbląski zespół wzmocnił 26-letni Dawid Kubowicz, który ostatnio występował w norweskim klubie Fram Larvik. 

Kubowicz w Elblągu pojawił się 23 lutego br. Strony szybko doszły do porozumienia w sprawie kontraktu i zawodnik rozpoczął treningi w zespole, a Olimpia wystąpiła do norweskiej federacji o certyfikat zawodnika. Certyfikat klub otrzymał w piątek 27 lutego. Obecnie trwa procedura uprawnienia zawodnika do gry w III lidze. Wszystkie formalności z tym związane zakończą się w przyszłym tygodniu. 

Kubowicz urodził się 4 marca 1988 roku. Mierzy 188 cm, a waży 85 kg. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Górniku Wałbrzych następnie przeniósł do Wisły Kraków gdzie spędził 6 sezonów gdzie w głównej mierze występował w drużynach juniorskich. W pierwszym zespole Wisły grywał w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy. Po sezonie 2007/08 Kubowicz odszedł z Wisły i wędrował po różnych klubach. Grywał w Turze Turek, Flocie Świnoujście, Termalice Bruk Bet Nieciecza, Arce Gdynia, z której wyjechał w połowie 2014 roku do Norwegii aby grać w zespole Fram Larvik. Po półrocznym pobycie zagranicą Kubowicz wrócił do kraju i miał zagrać we Flocie Świnoujście. Jednak kłopoty finansowe Floty stanęły na przeszkodzie i Kubowicz trafił do Elbląga.

Umowa z Kubowiczem obowiązuje do 30 czerwca 2015 roku z możliwością jej przedłużenia w przypadku awansu Olimpii Elbląg do II ligi

ŁK

fot. arka.gdynia. pl