Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

13 sierpień

DRUGIE SPOTKANIE OLIMPII II

DRUGIE SPOTKANIE OLIMPII II

Inauguracyjny mecz rezerw Olimpii odbył się na zakończenie poprzedniego tygodnia, a trzy dni później, w środę 14 sierpnia, kolejna seria gier IV ligi i pierwszy próba wyjazdowa. Będzie to idealna okazja do rehabilitacji po przegranej na początku nowego sezonu.

fot. portEl


W niedzielę, 11 sierpnia, Olimpia II po letniej przerwie ponownie wybiegła na boisko. Celem drużyny pozostaje niezmiernie ogrywanie młodych chłopców z Akademii Piłkarskiej Olimpii, którzy w perspektywie czasu mają być gotowym “produktem” dla pierwszej drużyny. Zeszłoroczny sezon udowodnił, że plan zbiera pierwsze owoce i drugoligowa Olimpia korzysta z piłkarskich umiejętności Klaudiusza Krasy - kapitana drużyny rezerw w sezonie 2018/2019. Tego zawodnik zresztą bardzo brakowało Olimpii II w pierwszym meczu nowej kampanii, przegranego 2:3 z Granicą Kętrzyn.

- Brakowało kreatywnego zawodnika jakim jest Krasa, ale należy się cieszyć, że obecnie reprezentuje pierwszy zespół. Drużyna przeszła zmiany, dlatego nie wszystko nam wychodziło podczas meczu, ale szukamy optymalizacji, a docelowo ogranie chłopców na poziomie seniorskim ma zaprocentować awansem sportowym w postaci dołączenia do pierwszej drużyny tak jak miało to miejsce w przypadku Krasy. - poinformował trener Olimpii Szymon Waga.

W drugiej kolejce Olimpia II zagra w Mrągowie z Mrągowią, która w pierwszym meczu rozgromiła Tęczę w Biskupcu, aż 6:1. W zeszłym sezonie Olimpia II sromotnie przegrała w Mrągowie 0:4, zrewanżowała się w meczu w Elblągu wygrywając 1:0.

- Uważam, że miejsce w pierwszej szóstce jest adekwatne do możliwości moich zawodników. Będzie to jednak trudne do zrealizowania, ponieważ liga się wzmocnił i będzie trudniejsza niż w poprzednim sezonie. - mówił na łamach Skarbu Kibica forBet IV Ligi trener Mrągowii Mariusz Niedziółka.

Personalnie gospodarz najbliższego meczu przeszedł zmiany. Z klubem pożegnało się 8. zawodników, w ich miejsce przyszło 7. nowych. Jednym z bardziej znanych zawodników jest Łukasz Kuśnierz, były gracz m.in. Sokoła Ostróda oraz Huraganu Morąg.

 

Mrągowia Mrągowo - Olimpia Elbląg w środę, 14 sierpnia o godz. 18..

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

 

qba