Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

6 lipiec

REMIS Z SOKOŁEM

REMIS Z SOKOŁEM

Podczas dzisiejszego sparingu żadna z drużyn nie znalazła drogi do bramki. Zamiast tego mieliśmy słupek, kilka dobrych bramkarskich interwencji i... czerwoną kartkę.


Pojedynek z dobrym znajomym z Ostródy specjalnie nie zachwycił kibiców, a w pierwszej połowie więcej groźnych sytuacji wykreowali sobie piłkarze Sokoła. Jedno uderzenie z dystansu w bardzo ładnym stylu obronił Sebastian Madejski, a inna próba zatrzymała się na słupku golkipera Związkowych. 

Na drugą część spotkania trener Adam Nocoń zdecydował się na zmianę całej wyjściowej jedenastki i to zdecydowanie odmieniło widok gry Olimpii. Z dobrej strony pokazał się Oskar Ryk, który kilkakrotnie dochodził do sytuacji strzeleckiej, lecz brakowało precyzji. Drugie 45 minut to również bardzo dobra interwencja Dawida Kapłona, który świetnie poradził sobie z uderzeniem kierowanym na długi słupek.

W okolicach 75 minuty doszło do małego spięcia pomiędzy Damianem Szuprytowskim, a kilkoma piłkarzami Sokoła Ostródy, w efekcie czego sędzia pożegnał czerwoną kartką zawodnika zespołu gości.

 

ZKS Olimpia Elbląg 0:0 Sokół Ostróda

Składy:

I połowa: Madejski - Sedlewski, Lewandowski, Korkliniewski, Balewski - Żyliński, Bednarski, Długołęcki, Jabłoński - Prytuliak, Brychlik

II połowa: Kapłon - Kaczorowski, Kuczałek, Wenger, Filipczyk - Demianiuk, Krasa, Szuprytowski, Młynarski - Ryk, Miller

 

Lista przedsezonowych sparingów Olimpii Elbląg:

(25.06) Olimpia Grudziądz 0:2 Olimpia Elbląg (35’ Lewandowski, 68’ Szmydt)

(29.06) Elana Toruń 1:0 Olimpia Elbląg

(06.07) Olimpia Elbląg 0:0 Sokół Ostróda

(09.07) Arka Gdynia : Olimpia Elbląg (w Gniewinie)

(13.07) Olimpia Elbląg : Gryf Wejherowo

(20.07) Olimpia Elbląg : Bałtyk Gdynia