Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 185

Warning: usort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/users/o/e/oewww/olimpia.elblag.com.pl/controllers/tables.php on line 192
ZKS Olimpia Elbląg

Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

4 lipiec

NOWY SEZON, NOWE TWARZE

NOWY SEZON, NOWE TWARZE

Kolejnym piłkarzem, po Przemysławie Brychliku, który będzie reprezentować żółto-biało-niebieskie barwy będzie wychowek Akademii Piłkarskiej Santos Gdańsk – Oskar Ryk.


Urodzony w 1999 roku pomocnik w ubiegłym sezonie wystąpił w 30 spotkaniach dla Gryfa Wejherowo, do którego był wypożyczony z Arki Gdynia. Być może kibice mogą pamiętać jego występ przeciwko Olimpii z 28 kwietnia 2019 roku, kiedy podczas 31. kolejki rozgrywek 2. Ligi na boisku przy Agrykola mecz zakończył się podziałem punktów, a Oskar spędził na boisku pełne 90 minut.

To nowy rozdział w mojej piłkarskiej karierze i bardzo się cieszę, że trafiłem do Elbląga. Mam nadzieje, że w zbliżającym się sezonie zaprezentuję się z jak najlepszej strony i wspólnie z resztą zawodników zawalczymy o najwyższe cele – powiedział Oskar.

Ryk może występować w roli skrzydłowego lub ofensywnego pomocnika. Do Elbląga przenosi się na zasadzie wypożyczenia z Arki Gdynia, a jego kontrakt z Olimpią będzie obowiązywał do końca czerwca 2020 roku.